• Wycieczka do figloparku „FIKOŁKI”

          •      Dnia 23 lutego 2022 r. przedszkolaki były na wycieczce w figloparku „FIKOŁKI”. Nowy figlopark i nowe sprzęty bardzo się spodobały dzieciom. Rozrywka w postaci zabawy w basenie z piłeczkami, przechodzenie przez labirynty, tory przeszkód, skakanie na trampolinach i wspinanie się po sieci Spidermana były super, ale największym zainteresowaniem przedszkolaków cieszyła się zjeżdżalnia pontonowa. Zabawa polegała na wciągnięciu na górę nie najlżejszej „opony” i zjechaniu na niej. Uśmiechów i pisków nie było końca. Dodatkową atrakcją były przepyszne gofry z cukrem, które zostały spałaszowane z wielką chęcią. Po przerwie przedszkolaki mogły jeszcze wrócić na ulubione elementy sali zabaw. Czas nam szybko mijał, aż było trzeba zacząć myśleć o powrocie do Łazów. Przedszkolaki zmęczone po pełnej energii i emocji zabawie z uśmiechami na buzi wróciły do autokaru, który odwiózł Naszą Grupę do przedszkola.

             

            Agata Glos

          • BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

          • „W karnawale wszyscy urządzają bale.
            To tradycja bardzo stara,
            strojów pięknych co niemiara.
            Niech się bawią duzi, mali
            zgromadzeni na tej sali”.

            Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, zaczarowany, i wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Dlatego 18 lutego 2022r. w naszym przedszkolu odbył się wielki Bal Karnawałowy.

            Tego dnia  po śniadaniu w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dziewczynki przebrane były za: Myszkę Miki, Papugę, Tygryska, Kotki, Pandę, Jednorożca i Pszczółkę, a chłopcy za: Strażaka, Spider-Mana i Policjantów. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

            Przebierańcy świetnie się bawili  uczestnicząc we wspólnie wybieranych zabawach i piosenkach, które zachęcały do tańca.  Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Bal przebiegał w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem przebierały się do codziennych ubrań.

            Na szczęście kolejny bal będzie już za rok.

             

            Agata Glos

          • Kiermasz Wielkiej Mocy

          •      W dniach 4-13 kwietnia 2022 r. odbył się w naszej szkole Kiermasz Wielkanocny. Można było podziwiać i zakupić rękodzieła wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Baranki, pisanki, palmy, stroiki, kartki świąteczne i inne ozdoby cieszyły się dużym zainteresowaniem. Prawdziwą furorę zrobiły wypieki pieczone przez uczniów i rodziców! To był istny festiwal smaków i kolorów!

                 Uczniowie - i to zarówno ci młodsi, jak i starsi mieli sporo frajdy z tego kiermaszu. Zdarzało się, że Mamy mające pociechy w różnych klasach, piekły z dziećmi babeczki kilka razy! Naprawdę nie spodziewaliśmy, że muffiny będą cieszyły się aż takim powodzeniem! Owocem mobilizacji naszej szkolnej społeczności jest rekordowa kwota uzbieranych pieniędzy, które zostaną przeznaczone na akcję „Pola Nadziei” i na rzecz funduszu szkolnego dla uczniów naszej szkoły.

                 Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie nauczycielom, którzy przez te wszystkie dni wspierali działalność kiermaszu. Słowa uznania kierujemy do rodziców, babć, rodzeństwa, którzy tak chętnie i licznie włączyli się w tę akcję. Po raz kolejny nasza szkoła udowodniła, że pomaganie jest ważne! Wymaga wprawdzie pracy, ale daje wiele radości i rodzi konkretne owoce.

             

                                                                                     Agnieszka Utecht-Pasierbek

          • Konkurs plastyczny dla klas 1-3 „Wiosenny pejzaż”

          •     Świętując pierwszy dzień wiosny uczniowie klas 1-3 wzięli udział w wewnątrzszkolnym konkursie plastycznym pod hasłem „Pejzaż wiosenny”. Na konkurs wpłynęły piękne prace, w których uczestnicy wykazali się pomysłowością i zaprezentowali różne techniki plastyczne. Po szczegółowym obejrzeniu 30 prac jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

            I miejsce – Piotr Szmyd

            II miejsce – Oliwier Kowalczyk

            III miejsce – Kinga Burian

            Wyróżnienia:

            Jan Zawada

            Karol Filipiak

            Adam Buzek

            Dagmara Donocik

            Oliwia Skurzok

            Julia Olszowska

            Lena Gram

            Przy ocenie brano pod uwagę zgodność z tematem, pomysłowość, estetykę oraz samodzielność wykonywanych prac. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Prace można podziwiać na wystawie pokonkursowej.

            Ligia Korzeniowska-Mynarska
            Anna Kozerska

          • Dzień Ziemi

          • Dzień Ziemi nazywany także Międzynarodowym Dniem Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.

            22 kwietnia w naszej szkole był dniem wyjątkowym. Nie odbyła się żadna lekcja, za to od rana wszystkie oddziały pracowały nad stworzeniem plakatów promujących ekologiczny i zdrowy tryb życia. Kolorowe i pomysłowe postery stworzyły piękną galerię na sali gimnastycznej, gdzie klasa 2b i 4b przedstawiły program artystyczny traktujący o dwóch kwietniowych akcjach: Światowym Dniu Zdrowia (07.04), którego hasło przewodnie w tym roku brzmi: „Our planet – our health” oraz Światowym Dniu Ziemi (22.04) organizowanym pod hasłem: „Zainwestuj w Ziemię”.

            Po apelu wszystkie oddziały udały się pod opieką nauczycieli na spacer po Świętoszówce: zaopatrzeni w worki na śmieci i rękawiczki jednorazowe uczniowie ochoczo uprzątnęli okolicę szkoły oraz ul. Szkolną, Łaziańską, Ogrodową i Lipową. Akcja „sprzątania świata” przyniosła liczne korzyści: z przydrożnych rowów i pól zniknęło sporo zalegających po zimie śmieci a dzięki słonecznej pogodzie uczniowie i nauczyciele odbyli przyjemny spacer na świeżym powietrzu; ponadto współpracując wszyscy mogli się lepiej poznać i zintegrować z kolegami z innych klas.

            Pamiętajmy, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i odpowiada za utrzymanie dobrostanu błękitnej planety – dlatego musimy troszczyć się o nią codziennie!

          • Zwiedzanie Komendy Państwowej Straży Pożarnej

          •      11 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy V a spędzili dzień na zwiedzaniu Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Białej. Zostaliśmy oprowadzeni po całej jednostce, uczniowie mieli okazję zobaczyć wszelakie wozy strażackie, które są przeznaczone do różnych zadań, np. wysokościowych, chemicznych, do ewakuacji poszkodowanych w pojazdach, które uległy wypadkowi. W czasie naszego pobytu w Komendzie odbywały się ćwiczenia akcji gaśniczej, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć jak to krok po kroku wygląda, łącznie z ewakuacją rannego z wysokiego bloku. Komendant straży pokazał nam również jak wygląda miejsce, gdzie strażacy ćwiczą na specjalnych urządzeniach przygotowując się do różnych sytuacji, które mogą ich spotkać w trakcie wykonywania swojej pracy. Zademonstrowano również, w jaki sposób szybko można rozwinąć, a potem zwinąć wąż gaśniczy, czego sami uczniowie również mogli spróbować i poćwiczyć. Na koniec zwiedzania Komendant udostępnił dzieciom zwiedzanie wnętrza pojazdu gaśniczego, co spotkało się z dużym entuzjazmem!

            mgr Alicja Mikołajczyk

            mgr Krzysztof Stanek

          • Spotkanie z p. Brachaczkiem

          •      8 kwietnia 2022 r. odbyła się w naszej szkole po raz kolejny pogadanka p. Ireneusza Brachaczka, w której wzięli udział uczniowie kl. V – VIII. Tematem przewodnim było: „Cyberprzemoc, czyli o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu”. Prowadzący przybliżył uczniom zjawisko cyberprzemocy, na które może być narażony każdy korzystający z komunikatorów internetowych czy forów dyskusyjnych. Uczniowie dowiedzieli się także o odpowiedzialności karnej, jaką ponosi osoba nieletnia będąca sprawcą czynu karalnego. P. Brachaczek przestrzegał przed zawieraniem nowych znajomości w sieci oraz podawaniem swoich danych osobowych. Uczniowie dowiedzieli się, co można zrobić, żeby nie zostać ofiarą cyberprzemocy, a także gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarami agresji w sieci.

                 Mamy nadzieję, że ta cenna „lekcja” uwrażliwiła dzieci i młodzież na specyfikę problemu Cyberprzemocy.

            ​​​​​​​mgr Alicja Mikołajczyk

          • ŻYCZENIA WIELKANOCNE

          • Zmartwychwstanie Boże to cud prawdziwy,

            co niesie przebaczenie, pojednanie,

            pokój i początek nowego jutra.

            Niech ten święty czas

            będzie źródłem natchnień

            do czynienia dobra

            i bycia szczodrym w miłości.

            Otaczajmy bliskich i naszych gości

            blaskiem miłości i życzliwości.

            Niech zagości wśród nas

            radość, uśmiech i pogoda ducha.

            Niech połączy wszystkich przyjaźń,

            a nienawiść i ciemność

            pochłonie miłosierdzie i mądrość.

            Triumf Boga nad złem

            niech umacnia i dodaje sił,

            obfituje w dary Boga, nadzieję i wiarę.

            Niech Dobra Nowina zamieszka z nami na co dzień.

            Radosnego Alleluja!

             

            Z serdecznymi życzeniami

             Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Pracownicy

            Szkoły Podstawowej im. Rudolfa Gila w Świętoszówce

          • KONKURS ŚWIĄTECZNY „KARTKA WIELKANOCNA” ROZSTRZYGNIĘTY

          •      W dniu 11.04.2022 został rozstrzygnięty konkurs świąteczny na najpiękniej wykonaną kartkę wielkanocną. Spośród kilkudziesięciu prac wyłoniono dziewięć, które zachwyciły jury pomysłowością i starannością. Komisja konkursowa zwracała także uwagę na zachowanie tematyki świątecznej i samodzielność wykonania. Kartki z pewnością ucieszą nauczycieli emerytów, do których zostały wysłane. Dziękujemy uczniom za przygotowane prace i gratulujemy zwycięzcom.

             

            KATEGORIA I uczniowie klas 1-3

            1miejsce Wiktoria Donocik 2b

            2miejsce Julia Olszowska 2b

            3miejsce Róża Chwietkiewicz 1a

            Wyróżnienia: Szymon Dzida 3a

            Katarzyna Gamrot 3b

             

            KATEGORIA II uczniowie klas 4-5

            1miejsce Gabriela Kret 5b

             

            KATEGORIA III uczniowie klas 5-6

            1miejsce Jolanta Suchy 7a

            2miejsce Maja Gram 8a

            3miejsce Monika Szmyd 7b

            Nagrody i dyplomy zostaną uroczyście wręczone podczas najbliższego apelu.

          • Mocne ogniwo

          • Zbiórka baterii na rzecz Mateusza Gruszczyk

                W dniach 14.03-25.03.2022 r. odbyła się w naszej szkole zbiórka baterii na rzecz Mateusza Gruszczyka. Mateusz jest 18-letnim mieszkańcem Bielska-Białej, który choruje na zespół Ehlersa Danlosa – chorobę, która wywołuje ból i uniemożliwia chodzenie. Społeczność naszej szkoły zebrała 125kg baterii!

            Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które włączyły się w tę akcję.

             

            Magdalena Kapias

             

          • Nietypowa lekcja wf, czyli 4b i łyżwy

          •      23 marca, na sam koniec sezonu zimowego, uczniowie oddziału 4b wybrali się na lodowisko do Hali Widowiskowo - Sportowej w Cieszynie, by pod czujnym okiem nauczyciela wf, pana Krzysztofa Stanka, nauczyć się bądź udoskonalić trudną sztukę jazdy na łyżwach.

                 Po wejściu na lód okazało się, że mamy w klasie bardzo zdolnych i odważnych uczniów, którzy po kilku niepewnych krokach bardzo szybko złapali równowagę i… pojechali! Oprócz cennych wskazówek trenera wielu uczniom przydała się zdobyta wcześniej umiejętność jazdy na łyżworolkach. Już po półgodzinnym treningu uczniowie nabrali pewności siebie na tyle, żeby zagrać w berka i świetnie się bawić korzystając z niemal pustego lodowiska. Niestraszne im też były mniej lub bardziej kontrolowane upadki! Nawet wychowawczyni klasy - również debiutująca na łyżwach - zdołała oderwać się od bandy i zaliczyć kilka okrążeń lodowej tafli.

                 Po godzinnym intensywnym treningu wszyscy chętnie skorzystali z oferty lokalnej kafejki delektując się kubkiem gorącej czekolady i uzupełniając spalone kalorie.

                 Trzeba przyznać, że takie wyjście na łyżwy to nie tylko świetny trening, ale również doskonała okazja, żeby lepiej się poznać, dobrze się bawić i miło spędzić czas.

            mgr Agnieszka Nawrat

          • 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

          • Nasza szkoła włączyła się w obchody ważnej rocznicy w najnowszych dziejach Polski, tj. 40-stej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Nasza placówka dołączyła do projektu „Gdy gaśnie ludzka pamięć dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 – Pamiętamy!”. Projekt był organizowany przez Śląskiego Kuratora Oświaty i Śląskie Centrum Wolności i Solidarności. W jego ramach przez kilka miesięcy podjętych zostało szereg inicjatyw, które poszerzyły wiedzę uczniów oraz bezpośrednio zaangażowały ich w uczczenie tego wydarzenia, a szczególnie jego ofiar:

            • Przygotowano bardzo dużą wystawę na parterze złożoną z plakatów informacyjnych
              o stanie wojennym i pacyfikacji kopalni Wujek. Dzieci własnoręcznie wykonały repliki haseł niesionych w strajkach Solidarności, w tym duży napis na płótnie „Solidarność”

            • Przy tablicach z wystawą zorganizowano zajęcia edukacyjne dla klas siódmych
              i ósmych, na których wykorzystano materiały przygotowane przez IPN w Katowicach

            • Nauczyciele historii wzięli udział w wykładach w ramach cyklu „Odkrywamy historię Solidarności”

            • W klasach zorganizowano pokaz filmu „Nie zabierajcie mi mamy”

            • Zorganizowano szkolny konkurs wiedzy o stanie wojennym, w którym bardzo pozytywnym efektem była frekwencja wynosząca aż 28 uczniów z klas 7 i 8. Laureatką konkursu została Aleksandra Kosińska, drugie miejsce zajęła Monika Szmyd , a trzecie Mikołaj Sieroń. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Milena Śleziak, Anna Greń i Jerzy Gamrot.

            W samym dniu rocznicy – 13 grudnia, jak i w dniu pacyfikacji kopalni Wujek – 16 grudnia, zabłysnęła w szkole świeca, tzw. „Światło wolności”, czym uczczono pamięć ofiar i poszkodowanych w tych trudnych chwilach naszej historii.

            Ostatnim etapem odchodów było zaprezentowanie wystawy przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Składała się ona z 16 ciekawie opracowanych tablic informacyjnych, które w oprawie barw narodowych wystawione zostały już w nowym skrzydle szkolnym i cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród oglądających je uczniów.

            Tomasz Strzelec

          • Otwarcie nowej części szkoły

          •          Pierwszy dzień nauki po feriach zimowych, 28 lutego 2022 roku był dla naszej społeczności szczególnie radosny i ekscytujący. Odbyła się bowiem uroczystość otwarcia nowej części budynku Szkoły Podstawowej im. Rudolfa Gila w Świętoszówce. Rozpoczęła się ona oficjalnym przecięciem wstęgi oraz odsłonięciem tablicy pamiątkowej.

                      Część artystyczną rozpoczął dyrektor szkoły, pan Paweł Sowa i przedstawił gości, którzy zaszczycili naszą placówkę swoją obecnością. Byli wśród nich:

            Stanisław Szwed – Sekretarz Stanu i Minister Rodziny i Polityki Społecznej,

            Jan Borowski – Przewodniczący Rady Powiatu,

            Jacek Szczotka – w-ce Kurator Oświaty w Katowicach,

            Tomasz Kowalik – Dyrektor Delegatury w Bielsku-Białej,

            Janusz Pierzyna – Wójt Gminy Jasienica,

            Czesław Machalica – Przewodniczący Rady Gminy Jasienica,

            Radni i Sołtysi Gminy Jasienica,

            Urszula Bujok – Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Jasienicy,

            Dyrektorzy placówek oświatowych Gminy Jasienica,

            Dyrektorzy poprzednich kadencji,

            Przedstawiciele związków zawodowych,

            Nauczyciele i pracownicy szkoły,

            Uczniowie – delegacje poszczególnych oddziałów,

            Rada Rodziców,

            Halina Gwiżdż – siostrzenica patrona szkoły,

            Księża proboszczowie parafii wyznania katolickiego i ewangelicko-augsburskiego,

            Przedstawiciele OSP, KGW, Koła Emerytów i Rencistów, firmy budowlanej wykonującej projekt oraz nadzoru budowlanego.

                        W dalszej części zaproszeni goście obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną i zaprezentowaną przez p. Urszulę Kasperek. Dotyczyła ona historii powstawania szkoły, poszczególnych etapów jej rozbudowy i organizacji terenu wokół placówki. Nie tak dawno przecież cieszyliśmy się z otwarcia sali gimnastycznej, placu zabaw czy wielofunkcyjnego boiska sportowego. Slajdy pokazywały również w jak kreatywny i ciekawy sposób są w szkole prowadzone zajęcia i jakie to daje bogate możliwości rozwoju dla poszczególnych uczniów.

            Następnie dziewczęta i chłopcy z klas starszych pod kierunkiem nauczycieli – p. Janusza Kapsa i p. Tomasza Polaka przedstawili ciekawe i pełne ekspresji widowisko ukazujące różne aspekty edukacji od epoki kamienia łupanego do przyszłości, której przecież jeszcze nie znamy. Młodzi aktorzy świetnie wcielali się w swoje role, co z pewnością ułatwiały odpowiednio dobrane stroje z różnych epok historycznych. Występom towarzyszyła profesjonalna oprawa muzyczna.

                      Kolejna część uroczystości to serdeczne podziękowania, które popłynęły ze strony pana Wójta Janusza Pierzyny i pana Dyrektora Pawła Sowy do osób, które przyczyniły się do powstania tak nowoczesnego i funkcjonalnego obiektu. Wyrazy wdzięczności skierowane były również do byłych dyrektorów, którzy wraz ze swoimi nauczycielami tworzyli bogatą historię naszej szkoły. W imieniu rodziców i uczniów podziękowania władzom Gminy Jasienica oraz szkoły złożyli przedstawiciele Rady Rodziców. Zaproszeni goście, zabierając głos, wyrażali nadzieję, że rozbudowana szkoła stworzy dzieciom i młodzieży lepsze warunki do zdobywania wiedzy i umiejętności oraz odkrywania tajemnic świata.

                 Następnie zaproszeni goście obejrzeli wszystkie nowe pomieszczenia – sale lekcyjne, gabinety specjalistyczne oraz salę gimnastyczną dla klas I-III.

                 Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność panu Wójtowi Gminy Jasienica Januszowi Pierzynie oraz panu Czesławowi Machalicy – przewodniczącemu Rady Gminy za budowę kompleksu szkolnego w Świętoszówce. Panów wielkie zaangażowanie od samego początku skutecznie umożliwiło szybkie powstanie tak pięknego i funkcjonalnego obiektu. Dziękujemy za ogromne wsparcie i cieszymy się, że nowa inwestycja służyć będzie społeczności sołectwa oraz gminy przez następne pokolenia.
                 Teraz przed nami wszystkimi kontynuacja ciężkiej pracy. Wierzymy w to, że nauka w dużej, jasnej i przestronnej szkole będzie przyjemna, efektywna i radosna. Mamy nadzieję, że nadal będziemy tu tworzyć serdeczną atmosferę, przyjazną uczniom, nauczycielom i rodzicom.

             

            mgr Anna Olszewska-Droździk

            mgr Agnieszka-Sokół

          • Rekrutacja 2022/2023

          • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Rudolfa Gila w  Świętoszówce informuje, że wnioski o przyjęcie do oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Rudolfa Gila w Świętoszówce znajdującego się w budynku w Łazach oraz wnioski o przyjęcie do klasy I Szkoły Podstawowej im. Rudolfa Gila w Świętoszówce będą przyjmowane od dnia 7 lutego do dnia 7 marca 2022 r.

            Zapisy będą przyjmowane w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Rudolfa Gila w Świętoszówce od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.00 do 15.00.

            Przy zapisie dziecka do oddziału przedszkolnego i szkoły wymagane są dowody osobiste obojga rodziców.

            W zakładce Regulaminy i programy znajdują się informacje dodatkowe dotyczące rekrutacji.

             

            Z poważaniem

            Paweł Sowa 
            pełniący obowiązki dyrektora
            Szkoły Podstawowej 
            im. Rudolfa Gila  
            w Świętoszówce.

          • Bieg Tropem Wilczym

          • Łazy, 1 marca 2022

                 Szkoła Podstawowa im. Rudolfa Gila w Świętoszówce po raz kolejny włączyła się w uczczenie bohaterów podziemia niepodległościowego w ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

                 W słoneczny, choć jeszcze mroźny poranek 1 marca, przeprowadzony został Bieg Tropem Wilczym. Ten olbrzymi bieg odbywający się w setkach miejsc w całej Polsce, zawitał także do Świętoszówki, a konkretniej do Łazów, czyli miejsca bohaterskiej śmierci oddziału Narodowych Sił Zbrojnych pod dowództwem Józefa Rauera ps. „Bajan”.

                 W biegu wzięło udział aż 90 dzieci i młodzieży, którzy startowali w kilku kategoriach. Starsi biegli na dystansie 1963 metrów, który symbolizuje rok śmierci ostatniego Wyklętego – Józefa Franczaka ps „Lalek”. Młodsi biegli na krótszych okrążeniach, które jednak po zsumowaniu dały tę samą liczbę.

                 Po biegach dzieci i młodzież zebrali się pod pomnikiem poległych żołnierzy NSZ
            w Łazach. Tam dyrektor szkoły, p. Paweł Sowa złożył kwiaty, dzieci zaś zapaliły dwa znicze: jeden dla poległych Niezłomnych w Łazach i całej Polsce, drugi dla ofiar wojny na Ukrainie. Apel przy pomniku zakończył się minutą ciszy i krótką modlitwą.

                 Nazajutrz, wszyscy laureaci zostali nagrodzeni, otrzymali medale i koszulki przygotowane przez ogólnopolskich organizatorów. Ponadto od szkoły wszyscy otrzymali dyplom uczestnictwa w zawodach i okolicznościowe nagrody, które były rozlosowane wśród wszystkich uczestników.

            Laureaci biegów:

            Chłopcy klasy I:

            1 – Wojciech Zemlik

            2 – Franciszek Drożdż

            3 – Oskar Papla

            Dziewczyny klasy I:

            1 – Maryla Zontek

            2 – Martyna Przemyk

            Chłopcy klasy II:

            1 – Jan Zawada

            2 – Maciej Byrczek

            3 – Jakub Kłek

            Dziewczyny klasy II:

            1 – Emilia Czakon

            2 – Nikola Ryszka

            3 – Zuzanna Ćwiklik

            Chłopcy klasy III:

            1 – Piotr Szmyd

            2 – Miłosz Jurak

            3 – Piotr Gamrot

            Dziewczyny klasy III:

            1 – Magdalena Sztwiorok

            2 – Sandra Pietrasina

            3 – Katarzyna Gamrot

            Chłopcy klasy IV-V:

            1 – Bartłomiej Zemlik

            2 – Jakub Kleszcz

            3 – Stanisław Drożdż

            Dziewczyny klasy IV-V:

            1 – Hanna Gamrot

            2 – Lena Bortliczek

            3 – Małgorzata Szkorupa

            Chłopcy klasy VII-VIII

            1 – Oliwier Gałan

            2 – Michał Kowala

            3 – Nataniel Małysz

            Dziewczyny klasy VII-VIII

            1 – Julia Gamrot

            2 – Aleksandra Nowak

            3 – Weronika Recman

            Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje zdobytych wyników, ale przede wszystkim uczczenia w ten sposób bohaterów walczących o wolność Polski. Podziękowania należą się także wszystkich, którzy pomogli w zorganizowaniu zawodów:
            p. Krzysztofowi Stankowi, p. Tomaszowi Polakowi, p. Urszuli Kasperek, p. Luizie Mider,
            p. Alicji Mikołajczyk, p. Arturowi Zemlikowi za transport i p. Małgorzacie Wojtyle za pyszną, gorącą herbatę, którą przygotowała dla uczestników.

            Tomasz Strzelec

                                          /Organizator z ramienia szkoły/

          • „Walentynkowy dzień integracyjny”

          •      Dnia 11.02.2022 r. uczniowie oddziału 1b obchodzili „Walentynkowy dzień integracyjny”. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego dzieci w kręgu utworzyły „pajęczynkę” z „Kłębuszka – Walentuszka”, wzięły aktywny udział w rozmowie na temat „Święta Zakochanych”, a następnie uczestniczyły w wesołych zabawach i konkursach. Szukały drugiej połówki kolorowych serc, rozwiązywały zagadki i układały tangram. Nie zabrakło też sercowych kolorowanek. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia uczniowie wykonali kartki walentynkowe, które zostały wręczone uczestnikom zajęć.  

            Dzień ten był pełen emocji i pozytywnych uczuć!

            mgr Beata Świst

          • Dzień Urodzin w 1b

          •       Każdy z niecierpliwością czeka na ten jedyny dzień w roku – dzień swoich urodzin. Uczniowie oddziału 1b w szczególny sposób spędzają ten radosny moment w gronie swoich szkolnych kolegów i koleżanek. Kilka dni przed tym ważnym wydarzeniem własnoręcznie wykonują laurki, które łączą w niepowtarzalną książeczkę.

                 W tej wyjątkowej chwili jubilat, stojąc w środku kręgu utworzonego przez dzieci, słucha gromkiego śpiewu: „Sto lat!”, przyjmuje życzenia, otrzymuje urodzinową czapeczkę, medal oraz  podarunek, którego autorami są jego rówieśnicy. Czas ten spędzamy na wspólnych rozmowach, oglądaniu prezentu i zabawach z balonami.

            Dzień ten jest radosnym przeżyciem dla każdego dziecka!

             

            mgr Beata Świst

          • Bajkowy dzień kostiumowy

          •      Dnia 10 i 11 lutego 2022 roku uczniowie klas 1-3 wzięli udział w „Bajkowych Dniach Kostiumowych”. Na szkolnych korytarzach można było spotkać wiele barwnych postaci z ulubionych bajek. Uczniowie aktywnie włączyli się w przygotowanie tych dni, dekorując swoje sale lekcyjne oraz opracowując ciekawe zabawy i konkursy dla swoich rówieśników.

                 Bajkowe spotkania rozpoczęły się od prezentacji karnawałowych kostiumów. Uczestnicy wzięli udział w wesołych zabawach i różnorodnych konkursach, sprawdzili swoją wiedzę w quizie: „Czy wiesz, co to za postać bajkowa?”, a także wykonali karnawałowe kotyliony. Miło było patrzeć na uśmiechnięte twarze rozbawionych dzieci, a zdjęcia grupowe będą wspaniałą pamiątką tych wyjątkowych dni.

            mgr Beata Świst

          • Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach

          •    Czy wiedzieliście, że pingwiny, podobnie jak ludzie, oświadczają się swojej wybrance i to za pomocą kamienia?! 2b już wie! Wie też, że na świecie żyje 17 gatunków pingwinów, ale tylko jeden jedyny z nich wszystkich jest albinosem i żyje w Polsce! Uczniowie z klasy 2b wiedzą jeszcze dużo więcej o tych niezwykłych ptakach, gdyż 20 stycznia obchodzili nietypowe święto - Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach. Z tej okazji przynieśli do szkoły mnóstwo informacji, zdjęć i czarno - białych ciekawostek i tworzyli pingwinie książki- lapbooki. Jeśli ktoś jest ciekaw - zapraszamy do naszej sali w odwiedziny.

            Wychowawca 2b - Urszula Kasperek

          • Spacery w oddziale 1 a

          •        Zima momentami rozpieszcza nas puchatym śniegiem. W takie dni, poza nauką cenimy sobie również czas spędzony na świeżym powietrzu. Łapiąc oddech na spacerze nabieramy energii na dalszą część dnia. Poniżej kilka chwil uchwyconych podczas pięknej zimowej aury.

            Klaudyna Sikorska