• A Ty? Za jaki jesteś?

•      W trosce o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży nasza szkoła przystąpiła do Programu „ZaJaki”.Program ten został opracowany przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wspólnie z Grupą Kęty i Fundacją Biegniemy z Mają.

Organizatorzy pierwszej edycji wyszli z założenia, że w głowie każdego z nas pojawiają się wątpliwości: A może jestem niewystarczający? Za jaki jestem, że nie pasuję do grupy? Za wesoły, za smutny, za cichy... To właśnie dlatego cała akcja została nazwana ZaJaki.pl.

W ramach programu w klasach zostaną przeprowadzone przez psychologa szkolnego, pedagoga szkolnego, pedagoga specjalnego, wychowawców warsztaty mające na celu wskazanie uczniom, co mogą zrobić, jeśli doskwiera im samotność, uczucie przytłoczenia, niedopasowania, presji ze strony innych.

• To będzie bajeczny rok ...

W dniu 4.09.2023 r. w Szkole Podstawowej im. Rudolfa Gila w Świętoszówce odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024. Program artystyczny został przedstawiony przez uczniów klas V oraz uczestników koła wokalno- instrumentalnego. Na inauguracji zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Szczególnie ciepłe słowa skierowano w stronę tych, którzy w tym wyjątkowym dniu po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły - uczniów klasy pierwszej.

Po dwumiesięcznej przerwie uczniowie pożegnali beztroskie wakacje i powitali kolejny rok rozwijania zainteresowań, pogłębiania wiedzy o otaczającym świecie oraz umacniania więzi koleżeńskich.

Początek września to również pamięć o 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Należy pamiętać o ludziach, którzy w tamtym czasie oddali życie za ojczyznę. Uczniowie przypomnieli losy Polski we wrześniu 1939 r.  oraz wygłosili piękne wiersze o naszej ziemi.

Po uroczystej części uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

Życzymy, aby nauka w tym roku była dla wszystkich owocna, przyjemna i pełna przygód.

Agnieszka Sokół

Tomasz Polak