• Ekowarsztaty

•      Dnia 16 maja 2024 r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w ekowarsztatach, na których własnoręcznie przygotowali niespodzianki dla swoich Mam z okazji zbliżającego się „Dnia Matki”. Podczas warsztatów dzieci mogły samodzielnie wybrać składniki, z których wykonały idealnie odpowiadające ich gustowi mydełko. Do wyboru miały różnorodne zapachy olejków eterycznych oraz naturalne składniki używane w kuchni, tj.: ziarna, płatki, wiórki i nasionka. Podczas warsztatów uczniowie uczyli się, jak ważne jest stosowanie odpowiednich proporcji oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas pracy. Były one okazją nie tylko do nauki, ale także do zabawy. Dzieci miały możliwość wspólnego działania i tworzenia, co pozwoliło im na rozwijanie umiejętności społecznych i współpracy. Po zakończeniu warsztatów uczestnicy zabrali ze sobą swoje własne, unikalne mydełka, które w dniu święta zostały wręczone ich Mamom.

To było niezapomniane doświadczenie dla dzieci pozwalające na rozwijanie ich zdolności manualnych, kreatywności i zainteresowań oraz pokazujące im, jak w prosty sposób można wykonać coś oryginalnego, pięknego i niepowtarzalnego dla swoich bliskich.

mgr Beata Świst

• Różowa Skrzyneczka

•      Z przyjemnością informujemy, że w naszej szkole, w damskiej toalecie zawisła Różowa Skrzyneczka ze środkami higienicznymi dla każdej uczennicy.

Różowa Skrzyneczka to ogólnopolski program przeciwdziałający tak zwanemu wykluczeniu menstruacyjnemu. Celem tego programu jest również zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny.

Inicjatorkami przystąpienia do programu są uczennice klasy 7b: Alicja Mika, Małgorzata Szkorupa, Małgorzata Mojżyszek i Agata Duraj, opiekę nad skrzyneczką objęły Panie Ewa Kalita i Alicja Mikołajczyk.

Pani Pedagog, Alicja Mikołajczyk, w ramach programu, przeprowadziła z uczennicami klas 4-7 warsztaty menstruacyjne z Różową Skrzyneczką  „Z MIESIĄCZKA NA TY”.

Ewa Kalita
            Alicja Mikołajczyk

• Reaguj na HEJT

• Nasza szkoła bierze udział w projekcie ZaJaki pod nazwą Reaguj na Hejt! Celem II edycji projektu jest m. in. zwrócenie uwagi na skalę problemu przemocy rówieśniczej/bullyingu oraz pogłębienie wiedzy z zakresu tej tematyki.

Miej nastawiony radar na mowę nienawiści.

Nie odwracaj oczu od czyjejś krzywdy. Zareaguj!
            Sprzeciwiaj się plotkowaniu, obśmiewaniu czy wykluczaniu z grupy - to jest również forma agresji.

Pamiętaj, że stając w obronie, osoby atakowanej, słabszej, wykazujesz się dużą odwagą.
            Kiedy korzystasz z internetu i mediów społecznościowych, nie hejtuj!
            A kiedy widzisz, że ktoś narusza zasady, nie obawiaj się zareagować. Porozmawiaj z rodzicem lub opiekunem.
            Nie odwracaj oczu od czyjejś krzywdy. Zareaguj.

• Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego

• Szkoła Podstawowa im Rudolfa Gila w Świętoszówce zorganizowała II Gminny Konkurs Plastyczny Ilustracja do wiersza - Marii Konopnickiej

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego ,,Wiersze Marii Konopnickiej - mój bohater”. Wiemy, że czekaliście z niecierpliwością na wyniki konkursu.

Jury w składzie Agnieszka Utecht–Pasierbek, Magdalena Kapias, Justyna Baranowska, dyr. Paweł Sowa po naradzie biorąc pod uwagę: zgodność z tematem, walory artystyczne, oryginalność, technikę i estetykę oraz samodzielność wykonania ustaliło następujące wyniki konkursu:

Nagrodzone prace:

I miejsce Gabriela Adamczyk 8 lat Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudzicy

II miejsce Liliana Bednarek 9 lat Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iłownicy

III miejsce Wojciech Fender 13 lat Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudzicy

Wyróżniona praca:

Caroline Golińska 9 lat Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jasienicy

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie oraz zachęcamy do udziału w kolejnych. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Agnieszka Utecht-Pasierbek

• DYŻURY WAKACYJNE PRZEDSZKOLI W GMINIE JASIENICA

• Dyżur wakacyjny w okresie od 1 lipca do 31 lipca 2024

1. Przedszkole przy ZSP w Iłownicy

2. Przedszkole przy ZSP w Międzyrzeczu

3. Przedszkole przy ZSP w Rudzicy

4. Oddział Przedszkolny przy SP w Świętoszówce

5. Przedszkole w Świętoszówce

Dyżur wakacyjny w okresie od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2024

1. Przedszkole przy ZSP w Grodźcu

2. Przedszkole przy ZSP w Jasienicy

3. Przedszkole przy ZSP w Mazańcowicach

4. Przedszkole przy ZSP w Wieszczętach

WNIOSKI NALEŻY SKŁADAĆ W PRZEDSZKOLU DYŻURUJĄCYM.

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Rudolfa Gila

w Świętoszówce

informuje, że oddział przedszkolny w innej lokalizacji prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych w Łazach, w okresie wakacyjnym będzie czynny

w lipcu 2024r.

zapisy będą przyjmowane

od 13 maja 2024r. do 3 czerwca 2024r.

codziennie w godzinach od 7.00 do 15.00

w sekretariacie szkoły.

Karty zgłoszenia będą dostępne u wychowawcy grupy.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 723 179 850 w w/w godzinach.

• Z robotem na "ryby”

•      Pod koniec kwietnia, dzieci z klasy 1b utrwalały wiadomości, które zdobyły w ostatnim czasie na lekcjach. Poznali literkę ź jak źródło oraz rz jak rzeka, która z niego wypływa. Zdobyli też wiele innych informacji na temat wody, która krąży w przyrodzie. A także ćwiczyli umiejętności matematyczne. Do podsumowania tych wszystkich treści, posłużył im robot Photon, którym jeździły po meandrach rzeki na podłodze szkolnej sali, łowiły ryby i rozwiązywały kolejne zadania.

Urszula Kasperek