• GIL DLA MYSIKRÓLIKA

•      23.01.2024r. zostały przeprowadzone w szkole prelekcje przez  przedstawiciela fundacji Mysikrólik - panią Agnieszkę Łyczko na temat ratowania dzikich zwierząt.

Celem fundacji jest:

• Wspieranie działalności Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt mieszczącego się w Bielsku-Białej
              ul. Admiralska 10 w Bielsku-Białej.
            • Ochrona praw i dobrostanu zwierząt.
            • Ratowanie zagrożonych i ginących gatunków zwierząt i roślin.
            • Ochrona dążąca do zachowania terenów i miejsc występowania zwierząt i roślin, korytarzy migracyjnych oraz tworzenie nowych ostoi i miejsc rozrodu zwierząt, włącznie z wykupem lub dzierżawą gruntu.
            • Pomoc zwierzętom domowym, towarzyszącym, cyrkowym, doświadczalnym, z przemytu, nielegalnego handlu, gatunkom CITES i innym.
            • Edukacja ekologiczna społeczeństwa a w szczególności dzieci, młodzieży, nauczycieli, pracowników administracji publicznej i myśliwych.
            • Działanie na rzecz ekologii oraz działalność proekologiczna.
            • Działalność naukowa, w tym zbieranie danych dokumentujących stan oraz zagrożenia zwierząt i roślin.
            • Opracowywanie oraz wdrażanie planów działań ochrony zwierząt i środowiska przyrodniczego.
            • Inicjowanie i popieranie działalności sprzyjającej rozwojowi zrównoważonemu.

W dniach 21.01- 27.02.2024r. została przeprowadzona w naszej szkole zbiórka na rzecz „Fundacji Mysikrólik – na pomoc dzikim zwierzętom”. Uczniowie przynieśli płyny do naczyń, do mycia podłóg, ręczniki papierowe, gąbki, podkłady higieniczne, gaziki niejałowe.

Serdecznie dziękujemy za włącznie się akcję "Gil dla Mysikrólika". Zachęcamy do korzystania ze wsparcia fundacji w przypadku zdarzeń losowych z udziałem dzikich zwierząt.

Szkolny koordynator akcji

dr Magdalena Kapias

• Rekrutacja 2024/2025

•      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Rudolfa Gila w Świętoszówce informuje, że wnioski o przyjęcie do oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Rudolfa Gila w Świętoszówce znajdującego się w budynku w Łazach będą przyjmowane od dnia 21 lutego do dnia 11 marca 2024 r. Zgłoszenia dzieci do klasy I Szkoły Podstawowej im. Rudolfa Gila w Świętoszówce mieszkające w obwodzie szkoły i wnioski o przyjęcie do klasy I dzieci spoza obwodu, będą przyjmowane od dnia 12 lutego do dnia 6 marca 2024 r.

Zapisy będą przyjmowane w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Rudolfa Gila w Świętoszówce od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.00 do 15.00.

Przy zapisie dziecka do oddziału przedszkolnego i szkoły wymagane są dowody osobiste obojga rodziców.

W zakładce Dokumenty szkolne znajdują się informacje dodatkowe dotyczące rekrutacji.

Paweł Sowa dyrektor
            Szkoły Podstawowej

im. Rudolfa Gila
            w Świętoszówce

• NA ŁYŻWY Z 6B a.d. 2024

•      Zima w pełni, więc w pewien styczniowy mroźny poranek szóstoklasiści - kontynuując coroczną tradycję - wybrali się na łyżwy.

Tym razem pojechaliśmy na lodowisko KS „Orlik” w Bielsku-Białej. Jak co roku lekcji jazdy na łyżwach udzielił nam niezastąpiony nauczyciel wychowania fizycznego, pan Krzysztof Stanek. Godzinka na tafli szybko minęła i przyjemnie było się ogrzać kubkiem gorącej czekolady a po powrocie do Świętoszówki – posilić pyszną pizzą w restauracji Dwór Świętoszówka.

Lekko poobijani, ale z nowymi umiejętnościami i zadowoleni z wycieczki wróciliśmy do domu.

mgr Agnieszka Nawrat