• Pogadanka dla uczniów

•      7 października odbyła się pogadanka dla uczniów klas 2a, 2b, 3a, 3b, 4a, 4b, 5a oraz 5b. Spotkanie odbyło się w trzech grupach: klasy II i III, klasy IV oraz klasy V. Celem wizyty było przeprowadzenie rozmów z uczniami na temat rodzajów przemocy i agresji występujących w środowisku szkolnym oraz w Internecie. Uczniowie dowiedzieli się, czym są przemoc i agresja oraz jak mają postępować, gdy jesteśmy ich świadkami. P. Brachaczek przypomniał wszystkim o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm panujących w szkole, a także poza nią. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali słów p. Brachaczka, a następnie zadawali pytania, na które zostały udzielone wyczerpujące odpowiedzi.

Młodszym dzieciom p. Brachaczek wspomniał również na temat bezpieczeństwa i zachowania się w kontakcie z psem, m.in. jak odczytywać sygnały wysyłane przez psa, jak należy w prawidłowy sposób nawiązać z nim kontakt, w jaki sposób psa głaskać, a także jak zachować się w przypadku zagrożenia lub realnego ataku psa.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w spotkaniu z p. Brachaczkiem przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności dzieci na swoje zachowanie.

mgr Alicja Mikołajczyk

• „Emp@tyczna klasa”

•      W związku z realizacją projektu „Emp@tyczna klasa” w naszej szkole w dniach 23 października do 27 października miał miejsce Tydzień empatii. W poniedziałek uczniowie mogli podzielić się wzajemnie miłym słowem zabierając go z przygotowanej gazetki tematycznej. We wtorek i w piątek klasy 3 a i 3 b uczestniczyły w zajęciach z pedagogiem pod hasłem „Empatia, czyli zrozumieć innych”, podczas których uczniowie wspólnie wykonali plakaty pod nazwą „Kwiat empatii”. W środę odbyła się akcja pn. „Twój dar serca dla Igora”, podczas której uczniowie sprzedawali różne smakołyki. Dochód ze sprzedaży wspiera naszego ucznia w walce z chorobą. W czwartek na gazetce pedagoga zawisły informacje nt. empatii. Cały tydzień minął nam w bardzo miłej atmosferze😊

mgr Ligia Korzeniowska - Mynarska

mgr Alicja Mikołajczyk

• Wyniki Konkursu Plastycznego „Odpoczywaj na wsi”

•

Wyniki Konkursu Plastycznego „Odpoczywaj na wsi” organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Departament Oświaty i Polityki Społecznej - etap szkolny.

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie! Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego ,,Odpoczywaj na wsi” Wiemy, że czekaliście na nie z niecierpliwością.

Jury po naradzie biorąc pod uwagę: zgodność z tematem, walory artystyczne, oryginalność, technikę i estetykę oraz samodzielność wykonania ustaliło następujące wyniki konkursu:
            Etap szkolny.
            Uczniowie którzy wzięli udział w konkursie:
            Zosia Muzyk kl.1, Tymoteusz Filipiak kl.2, Hanna Stasiak kl.2, Karol Filipiak kl.4, Mikołaj Tymon kl.5, Szymon Boryś kl.6, Liliana Bryś kl.6

1 miejsce  w kategorii wiekowej od 0-3 klasy Hanna Stasiak kl.2
            1 miejsce  w kategorii wiekowej od 4-8 klasy Liliana Bryś kl.6

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie oraz zachęcamy do udziału w kolejnych. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Agnieszka Utecht-Pasierbek

• Wycieczka do zamku w Grodźcu

•      W tym roku jesienna pogoda jest niezwykle łaskawa. Wykorzystując ten fakt, uczniowie oddz. Va i Vb wraz z opiekunami wybrali się na pieszą wycieczkę do wyjątkowego miejsca
            - zamku w Grodźcu.

Uśmiech i dobry humor towarzyszył wszystkim przez całą wędrówkę. Po drodze uczniowie delektowali się pięknymi widokami, dźwiękami natury, a także jej darami. Nie zabrakło pięknych lśniących kasztanów i żołędzi.

Po dotarciu na miejsce uczniowie zjedli drugie śniadanie, aby nabrać sił przed zwiedzaniem zamku. To, co zobaczyli, zaskoczyło wszystkich. Bogato urządzone
            i udekorowane sale, liczne zabytki, niepowtarzalne historiesprawiły, że chce się tam wrócić jeszcze raz.W drodze powrotnej również nie zabrakło radosnego nastroju.

Piesza wycieczka okazała się doskonałą okazją do integracji uczniów, było mnóstwo czasu na rozmowy, a czasem nawet na wspólny śpiew.

• Dzień Chłopaka w pizzerii

•      Uczniowie oddz. V b wraz z wychowawczynią celebrowali Dzień Chłopaka w nieco innej formule. Tym razem wybrali się do restauracji „Dwór Świętoszówka” na warsztaty robienia pizzy.

Na miejscu wszyscy przystąpili do pracy. Pierwszym krokiem było odpowiednie przygotowanie ciasta, aby po upieczeniu było chrupiące. Następnie każdy mógł wybrać ulubiony sos i składniki, aby skomponować oryginalny smak swojej pizzy. Tak ukończone spodyz dodatkami trafiły do specjalnego pieca opiekanego drewnem.

Po niedługim oczekiwaniu uczniowie mogli spróbować pysznych wypieków. Okazało się, że pomysł na naukę robienia pizzy był strzałem w dziesiątkę. Zarówno chłopcy, jak i dziewczyny byli bardzo zadowoleni. Warto wspomnieć, że podczas zajęć panowała przyjazna atmosfera, a śmiechom nie było końca. Teraz czas zaplanować coś wyjątkowego na Dzień Kobiet.

• Czytanie w plenerze

•      W tym roku wrześniowa pogoda dostarczyła nam wielu powodów do uśmiechu. Słoneczne niebo i wysokie temperatury sprawiły, że uczniowie z przyjemnością spędzali ten czas w szkole, na terenie boiska czy placu zabaw. Korzystając z okazji, wspólnie z uczniami klasy V b zorganizowaliśmy akcję „Czytanie w plenerze”. Każdy przyniósł ulubioną książkę, którą krótko zrecenzował. Następnie chętni czytali na głos fragmenty swoich lektur, a pozostałe osoby uważnie słuchały, leżąc na kocach. Od czasu do czasu było słychać śpiew ptaków, szum gałęzi, a z czasem pojawili się też inni zaciekawieni uczniowie. Wszystkim podobał się pomysł. Na pewno powtórzymy tę akcję.