• Szkolny Klub Wolontariusza

Szkolny Klub Wolontariusza

Szkolny Klub Wolontariuszajest inicjatywą młodych ludzi, którzy chcą pomagać najbardziej potrzebującym w środowisku szkolnym i lokalnym, wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne oraz kulturalne.

Koordynatorzy Szkolnego Klubu Wolontariusza

mgr Monika Smugała-Konop

mgr Katarzyna Olma

Rada Wolontariatu

Zadaniem Rady wolontariatu jest koordynacja działań Szkolnego Klubu Wolontariusza.
          Skład Rady wolontariatu w roku szkolnym 2023/2024:

Oddział Ia: Bartosz Przemyk

Oddział Ib: Milena Suchy

Oddział IIa: Marlena Suchy

Oddział IIb: Zuzanna Biela

Oddział IIIa: Martyna Kurowska

Oddział IIIb: Wojciech Zemlik,

Oddział IVa: Michał Bihun

Oddział IVb: Wiktoria Donocik

Oddział Va: Magdalena Sztwiorok

Oddział Vb: Damian Manowski

Oddział VIa: Kinga Badura

Oddział VIb: Zuzanna Miklar

Oddział VIIa: Natalia Kłek

Oddział VIIb: Martyna Baczyńska

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza

Do Szkolnego Klubu Wolontariatu może należeć każdy uczeń szkoły po uzyskaniu pisemnej zgody rodziców. Wolontariusz ma obowiązek ochoczo i bez wynagrodzenia podejmować działania w obszarze pomocy koleżeńskiej, społecznej, życia kulturalnego i środowiska naturalnego.Członkowie Klubu, którzy szczególnie angażują się w wolontariat, mają prawo być nagrodzeni poprzez: wyrażenie uznania słownego, uwagę pozytywną, potwierdzenie działalności wolontariusza w Dzienniku Pracy Wolontariusza, pochwałę na forum szkoły, umieszczenie nazwiska w sprawozdaniu Klubu, stronie internetowej szkoły oraz wpisu
          na świadectwie  promocyjnym i ukończenia szkoły.

Zadaniem Rady wolontariatu jest koordynacja działań Szkolnego Klubu Wolontariusza.

Cele i założenia Szkolnego Klubu Wolontariusza

Podstawowym celem Szkolnego Klubu Wolontariusza jest rozwijanie wśród młodzieży postaw otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, zapoznanie z ideą wolontariatu                 i przygotowanie do pracy wolontariusza.

Najważniejszymi zadaniami wolontariatu szkolnego jest podejmowanie działań pomocowych na rzecz niepełnosprawnych, chorych, samotnych, niesienie pomocy rówieśnikom szkolnym w trudnych sytuacjach, promocja życia bez uzależnień i wspieranie działań mających na celu walkę z głodem i innymi problemami współczesnego świata.

Najważniejsze inicjatywy podejmowane w roku szkolnym 2023/2024:

- zbiórki żywności i odzieży;

- zbiórki monet o niskim nominale;

- zbiórka surowców wtórnych;

- zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska;

- kiermasze charytatywne;

- sprzedaż kartek dobroczynnych, cegiełek na cele charytatywne;

- pomoc uczniowska w nauce i odrabianiu zadań domowych.

Zapraszamy wszystkich chętnych: uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły
          oraz rodziców do współpracy w działaniach Szkolnego Klubu Wolontariusza
          .