• Kolędowanie  w  OSP Świętoszówka

•      12 grudnia br. uczniowie naszej szkoły  zaprezentowali  świąteczny montaż słowno-muzyczny podczas spotkania opłatkowego zorganizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich dla przedstawicieli lokalnej społeczności. Spotkanie, odbywające się  w  siedzibie OSP w Świętoszówce zaszczycili swoją obecnością m. in wójt gminy Jasienica p. Janusz Pierzyna, p. Grażyna Gaszek, radna, sołtys oraz przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z prezesem p. Józefem Stroką, przedstawiciele Koła Emerytów i Rencistów oraz rodzice występujących uczniów.

Młodzi wykonawcy zaprezentowali swe talenty  recytując  świąteczne wiersze,  śpiewając  tradycyjne, polskie kolędy oraz wesołe pastorałki.  Najmłodsi uczniowie z klasy 1b odtańczyli świąteczny taniec, w którym nie zabrakło śnieżynek, rozbrykanych reniferów,  a także Świętego Mikołaja darzącego dzieci mnóstwem prezentów.

Przedstawienie wieńczyły wyrażone przez  uczniów życzenia: Błogosławionych, rodzinnych Świąt, zdrowia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku  dla wszystkich mieszkańców naszej  gminy, które  wypowiedziała  gwarą uczennica ubrana w strój śląska cieszyńskiego.

Za swój występ uczniowie zostali obdarowani świątecznymi słodkościami  przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich, a także nagrodzeni oklaskami zebranych Gości.

Tomasz Polak
            Monika Smugała-Konop

• Dzień Życzliwości

•      21 listopada w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dzień ten służy promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Od 16 do 20 listopada działała w szkole akcja „Pudełko życzliwości”, do której uczniowie, nauczyciele oraz wszyscy pracownicy szkoły mogli wrzucać kartki z „miłym słowem”. 21 listopada listy trafiły do adresatów😊