• Mikołajki w Łazach

          • Mikołajki w Łazach

            Podobnie  jak w latach poprzednich tak i w tym roku w Łazach, na początku grudnia odbyła się impreza mikołajkowa  dla wszystkich dzieci z sołectwa. Imprezę zorganizował radny Karol Bierski wraz z sołtysem Tadeuszem Kocurkiem oraz miejscowymi organizacjami: Kołem Gospodyń Wiejskich i Ochotniczą Strażą Pożarną. Tradycyjnie nauczyciele wraz z uczniami naszej szkoły również włączyli się w organizację imprezy.
                        Dzieci oczekując przybycia Świętego Mikołaja słuchały piosenek zimowych i mikołajkowych w wykonaniu uczennic oddziału IIIa. Mogły również wziąć udział w quizie o Świętym Mikołaju, a pytania wcale nie należały do najprostszych. Chętne dzieci uczestniczyły również w szkoleniu na Pomocnika Świętego Mikołaja i otrzymały świadectwo jego ukończenia. Był również czas na chwilę odpoczynku przy słodkim poczęstunku.

            W końcu oczekiwany gość przybył do dzieci, które powitały go piosenką pt.: „Wszystkie dzieci Mikołaja kochają”. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i chętnie pozował do zdjęć, aby nikt nie miał wątpliwości, że na pewno istnieje. Każde dziecko oprócz prezentu od Mikołaja otrzymało również upominek od organizatorów.

            Oczekiwana przez cały rok wizyta Świętego Mikołajaprzyniosła dzieciom wiele radości. Mamy nadzieję, że za rok Mikołaj znowu zawita do sołectwa Łazy i ponownie uszczęśliwi najmłodszych.

            Ligia Korzeniowska-Mynarska
            Agata Kohut

          • Wizyta Mikołaja

          •   W tym roku do naszej szkoły św. Mikołaj zawitał już 5 grudnia. Przybył w asyście aniołków i diabełka, który na szczęście nie znalazł nikogo, kto by nie zasłużył na prezent. W przygotowaniu tej wizyty włączyli się członkowie Samorządu Szkolnego: Tomasz Łoboz, Patrycja Gańczarczyk, Natalia Koc oraz Kacper Bożek.  Słodkie upominki przekazane przez Radę Rodziców były dla uczniów bardzo miłą niespodzianką.      Wdzięczni za pamięć i prezenty mamy nadzieję, że zasłużymy na odwiedziny św. Mikołaja w przyszłym roku

            mgr Małgorzata Pieczka 

          • Andrzejki na świetlicy

          •    Z okazji andrzejek na świetlicy odbyły się różne zabawy i konkursy. Robiliśmy chińskie ciasteczka z wróżbą, wróżyliśmy z obierek jabłek, butów, a także z list imion. Wszystkim dopisywały dobre humory, a wróżby traktowali z przymrużeniem oka.

             

          • „MAŁY OMNIBUS” WIESZCZĘTA 2019

          • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS TRZECIOKLASISTÓW „MAŁY OMNIBUS” WIESZCZĘTA 2019

                 21 listopada 2019 r. w ZSP w Wieszczętach odbyła się  XVII edycja Międzyszkolnego Konkursu Trzecioklasistów „Mały Omnibus”. W tym roku w konkursie wzięli udział reprezentanci klas trzecich z wszystkich szkół gminy Jasienica.

            Naszą szkołę reprezentowali: Hanna Gamrot z oddziału IIIa i  Sylwester Flos z oddziału IIIb. Uczestnicy rozwiązywali pisemny test, który składał się z dwóch części: polonistycznej i matematyczno-przyrodniczej.  W części polonistycznej podstawą był tekst pt.: „Sekrety mrówek” zaś w części matematyczno-przyrodniczej uczniowie musieli wykazać się sprawnością rachunkową i wiedzą przyrodniczą. Po umysłowych zmaganiach wyłoniono i nagrodzono trzy zaszczytne miejsca. Miło nam poinformować , że I miejsce i tytuł „Małego Omnibusa 2019” zdobyła reprezentantka naszej szkoły Hanna Gamrot, której serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            Ligia Korzeniowska-Mynarska

             

          • Pamiętamy o tych, którzy odeszli

          •      W dniu 25 października uczniowie oddziału VI b  z opiekunami panią Małgorzatą Pieczką i panem Krzysztofem Stankiem odwiedzili cmentarz parafii rzymsko – katolickiej w Bierach oraz cmentarz parafii ewangelicko - augsburskiej w Świętoszówce. Była to dla wszystkich okazja do zastanowienia się nad losami przodków, którzy żyli w czasach wojny. Dzieci dzieliły się poznanymi dzięki rodzicom i dziadkom wspomnieniami uczestników tamtych tragicznych wydarzeń. Porządkowali groby żołnierzy i zapalali znicze. Chwilą zadumy dziękowali za poświęcenie i walkę tych, którzy żyli przed nami, a także mieli okazję do indywidualnej modlitwy w ich intencji.

            mgr Małgorzata Pieczka

          • Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym

          •        Kolejny już rok w ZSP w Grodźcu odbył się Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym „Jestem bezpieczny na drodze” pod patronatem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Uczestnikami były dzieci klas II i III  z terenu gminy Jasienica i powiatu cieszyńskiego.

            Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: z oddziału IIa – Zofia Krajewska i z oddziału IIIa – Hanna Gamrot. Dziewczyny musiały wykazać się wiedzą na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Rozwiązywały testy i krzyżówki, wykonały zadanie plastyczne oraz pod czujnym okiem policjanta pokonywały tor rowerowy. Wykazały się dużą wiedzą, umiejętnościami i zdobyły III miejsce. Gratulujemy!

            Ligia Korzeniowska-Mynarska

          • Prawa Dziecka

          • W związku z obchodzonym 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka, dzień później 21 listopada spotkaliśmy się na apelu, aby przypomnieć sobie o naszych prawach i obowiązkach. Uczniowie z klasy V b oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przedstawili wszystkim podstawowe prawa zawarte w Konwencji o prawach dziecka, czyli: prawo do życia i tożsamości, prawo do wychowania w rodzinie, prawo do wyrażania własnych poglądów, prawo do prywatności, prawo do odpoczynku i zabawy, prawo do wolności przed przemocą fizyczną i psychiczną, prawo do godziwych warunków socjalnych, prawo do edukacji, prawo do informacji, prawo do ochrony przed konfliktem zbrojnym, prawo do ochrony w procesie karnym oraz prawo do znajomości swoich praw.

            Uczniowie nie zapomnieli również o tym, że oprócz praw mają także swoje obowiązki. Najważniejsze z nich to: obowiązek nauki do ukończenia 18 roku życia, punktualne przychodzenie na zajęcia lekcyjne, przygotowywanie się do lekcji, odrabianie pracy domowej, przestrzeganie norm współżycia społecznego i zasad dobrego wychowania, przestrzeganie postanowień statutu szkoły oraz innych przepisów obowiązującego prawa, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, dbanie o własny honor i szanowanie godności innych, szanowanie mienia szkoły i własności innych, pomaganie młodszym i słabszym oraz przeciwstawianie się wyśmiewaniu i dyskryminacji innych osób, dbanie o zdrowie własnych i innych – prowadzenie aktywnego trybu życia, kulturalne zachowywanie się zarówno w szkole jak i poza nią, sumienne wypełnianie obowiązków szkolnych oraz dbanie o schludny i estetyczny wygląd.

            Podsumowując apel, padły bardzo ważne słowa: wszystkie dzieci są równe wobec prawa, bez względu na to kim są, gdzie mieszkają, jakim mówią językiem, jaką wyznają religię, czy są w pełni sprawni czy też nie. Nikogo nie można dyskryminować.

             

             

            mgr Luiza Mider

            mgr Alicja Mikołajczyk

          • Powiatowy Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy

          • 13.11.2019 roku w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej odbył się finał VIII Powiatowego Konkursu Udzielania Pierwszej Pomocy. W konkursie wzięło udział 21 dwuosobowych zespołów złożonych z uczniów klas 7-8 szkół podstawowych powiatu bielskiego.

            Naszą szkołę reprezentowali Marlena Recman z oddziału 7a i Dawid Jakóbiec z oddziału 8a. Stworzyli oni zgrany duet, dzięki czemu sprawnie wykonywali wszystkie trudne zadania. Profesjonalnie udzielali pierwszej pomocy w zaaranżowanych sytuacjach pod czujnym okiem ratowników bielskiego Pogotowia Ratunkowego (jurorów konkursu).

            Ostatecznie Marlena i Dawid zajęli 4 miejsce pokazując, że uczniowie naszej szkoły są gotowi, by nieść pomoc w każdej kryzysowej sytuacji.

            mgr Agnieszka Nawrat

          • Zebranie rodziców

          • Dnia 19 listopada 2019 r. (wtorek) o godz. 16.30 odbędzie się zebranie rodziców w Szkole Podstawowej im. Rudolfa Gila w Świętoszówce.16.30 – zebranie ogólne w sali gimnastycznej, m.in. prelekcja p. Ireneusza Brachaczka na temat zagrożeń związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, 17.00 – zebranie w klasach z nauczycielami wychowawcami,18.00 – wywiadówka – rozmowy indywidualne z rodzicami.

          • "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” 2019

          • 04 listopada nasi uczniowie wzięli udział w Powiatowym Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Była to już XX edycja największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział blisko 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy w składzie: Jakub Piwowarczyk (5a), Damian Korzus (5a), Mateusz Kołodziej (5a), Michał Kalita (5a), Antoni Dróżdż (5b), Kacper Moskała (6a), Mateusz Glos (6b), Kacper Gunia (6b). Chłopcy trafili do grupy z reprezentantami z Wilkowic, Porąbki, Kozami oraz Jasienicy. Nasz bilans to dwie wygrane i dwie przegrane, co niestety nie przełożyło się na awans z grupy. Naszym uczniom i tak należą się wielkie gratulację, ponieważ walczyli bardzo dzielnie, a przegrane były minimalne.

             Gratulujemy udziału i życzymy dalszych sukcesów!

             mgr Tomasz Polak

          • Pasowanie na świetlika

          •         W październiku na świetlicy odbyła się uroczystość "pasowania na Świetlika", uczniowie musieli najpierw przejść różne próby, aby pokazać, że będą potrafili stawić czoła trudom i zadaniom stawianym w ciągu roku na zajęciach świetlicowych. Do ich prób należało:

            1. rozwiązać zagadki,

            2. Pokazać, że potrafią się dobrze bawić.

            3. Pokonać tor przeszkód.

            4. Naostrzyć kredki na czas.

            5. Rozdzielić ziarna fasoli od ziaren soczewicy.

            6. Przygotować się do ataku zimy.

            Wszystkie dzieci pomyślnie przeszły przez wszystkie próby dlatego na koniec otrzymały order Świetlika i od tego dnia zostały prawowitymi członkami świetlicowej gromady.

          • Świetlicowy Klub Młodego Naukowca

          • "Świetlicowy Klub Młodego Naukowca"

            W październiku założyliśmy na świetlicy "Świetlicowy Klub Małego Naukowca". Raz w miesiącu będziemy przeprowadzać różne eksperymenty i zabawy badawcze. Tym razem, gdy za oknem jesienna szaruga, my postanowiliśmy przywołać piękne tęczowe barwy.

          • Pamiętamy o tych, którzy odeszli

          •            W dniu 25 października uczniowie oddziału VI b  z opiekunami panią Małgorzatą Pieczką i panem Krzysztofem Stankiem odwiedzili cmentarz parafii rzymsko – katolickiej w Bierach oraz cmentarz parafii ewangelicko - augsburskiej w Świętoszówce. Była to dla wszystkich okazja do zastanowienia się nad losami przodków, którzy żyli w czasach wojny. Dzieci dzieliły się poznanymi dzięki rodzicom i dziadkom wspomnieniami uczestników tamtych tragicznych wydarzeń. Porządkowali groby żołnierzy i zapalali znicze. Chwilą zadumy dziękowali za poświęcenie i walkę tych, którzy żyli przed nami, a także mieli okazję do indywidualnej modlitwy w ich intencji.

            mgr Małgorzata Pieczka

          • Dzielimy się kanapką

          •         16 października obchodzimy Światowy Dzień Walki z Głodem. Z tej okazji 17 października członkowie SK PCK zorganizowali i przeprowadzili w naszej szkole happening pod hasłem: „Dzielimy się kanapką”. Akcja polegała na tym, że każda klasa przyniosła w tym dniu produkty spożywcze, z których wolontariusze PCK przygotowali pyszne, zdrowe i pożywne kanapki dla całej społeczności szkolnej. Na przerwie o godzinie 10:05 każdy mógł się poczęstować i zjeść zdrowe drugie śniadanie. Podobnie jak w ubiegłym roku, akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i wszystkie kanapki zniknęły w mgnieniu oka.

            Happening miał na celu uwrażliwienie uczniów na problem głodu na świecie i poszanowanie żywności a także promocję zdrowego śniadania.

             

          • Ślubowanie klas I

          • W piątek 25 października 2019r. o godz. 9.00 w naszej szkole miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe przedstawili program artystyczny, a później złożyli uroczyste ślubowanie, po którym Pan Wicedyrektor mgr Paweł Sowa  symbolicznym  piórem dokonał pasowania pierwszaków na uczniów.  Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz legitymacji szkolnych. Miłym akcentem uroczystości było wręczenie upominków, które własnoręcznie wykonali uczniowie klasy drugiej. Później rodzice obdarowali swoje pociechy „rożkami obfitości”. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiemi wykonaniem pamiątkowych zdjęć. Następnie pierwszoklasiści  w towarzystwie wzruszonych rodziców, udali się do domów.


            mgr Edyta Bernasińska

            mgr Luiza Mider

          • Wycieczka przedmiotowa z historii do muzeum Auschwitz – Birkenau

          •       W dniu 24 października 2019 r. uczniowie oddziału VIII a wraz z opiekunami, panią  Anną Olszewską-Droździk i panem Tomaszem Strzelcem udali się do Oświęcimia na  wycieczkę przedmiotową z historii. Naszym celem było odwiedzenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Dla właściwego zapoznania się z miejscem, które stało się symbolem Holokaustu europejskich Żydów i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach, Romach i innych niezbędne jest zwiedzenie obu części byłego obozu - zarówno Auschwitz I jak i Auschwitz II-Birkenau.

                              Uczniowie polskich szkół zwiedzają Miejsce Pamięci Auschwitz zgodnie ze specjalnie opracowanymi programami przygotowanymi przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście. Dzięki temu mogliśmy obejrzeć bloki więzienne, których wnętrza zachowały się w stanie niemal nienaruszonym od czasu wyzwolenia obozu. To m.in. sale więźniarskie, umywalnia oraz toalety. W środku umieszczono m.in. oryginalne sienniki, prycze, a także inne elementy wyposażenia bloku. Nasza pani przewodnik opowiadała o pierwszych transportach do obozu, sposobach odczłowieczania więźniów stosowanych przez nazistów, głodowych racjach żywnościowych i nieludzkich warunkach bytowania ludzi. W wyjątkowym skupieniu oddaliśmy cześć pomordowanym zapalając znicze pod ścianą śmierci. Odwiedziliśmy również celę św. Maksymiliana Kolbego.

                  Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach zatytułowanych „Los dzieci i młodocianych w obozie na podstawie dokumentów, fotografii i relacji”. Wszyscy otrzymali kopie różnych dokumentów więziennych i mieli za zadanie odszukać w nich jak najwięcej informacji dotyczących wskazanej na fotografii osoby. Praca przebiegała sprawnie w ciszy i skupieniu, a młodzież z widocznym zaangażowaniem wykonywała kolejne polecenia pani prowadzącej zajęcia. To nie była typowa wycieczka, bo miejsce, które odwiedziliśmy jest wyjątkowe. Jest ono przestrogą dla nas i następnych pokoleń, jest głosem tych wszystkich, którzy tam  zostali upodleni i stracili życie. Jest wołaniem, byśmy zrobili wszystko, co w naszej mocy, by to się już nigdy nie powtórzyło.

                                                                             mgr Anna Olszewska - Droździk

          • Pola Nadziei 2019

          •  

             

             

             

             

            7 października 2019 r.  uczniowie - przedstawiciele Naszej Szkoły pod opieką pani mgr Agaty Kohut wzięli udział w inauguracji XVI edycji programu „Pola Nadziei 2020”. Spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem ekumenicznym pod przewodnictwem bp. Piotra Gregera w kościele Salwatorianów   pw. NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele rządu, sejmu   i senatu RP, władz samorządowych, duchowni kościoła rzymsko-katolickiego  i ewangelicko-augsburskiego, przedstawiciele uczniów i nauczycieli szkół Bielska-Białej oraz sąsiednich powiatów.

            Podczas  nabożeństwa bp Piotr Greger nawiązał do przypowieści o miłosiernym Samarytaninie. Zwrócił uwagę, że kiedy zobaczył rannego człowieka – nie kalkulował i nie zważał na stopień niebezpieczeństwa. “Jego ryzyko było jeszcze większe niż kapłana czy lewity, ponieważ rozbójnicy mogli atakować Samarytanina na terenie Izraela bezkarnie. On jednak nie obliczał, nie był człowiekiem wyrachowanym, dla niego liczył się tylko leżący, zraniony człowiek, wobec którego podejmuje konieczne działania: opatruje rany, pielęgnuje, zawozi do gospody, opłaca czas troski o niego” – podkreślił duchowny.

            Grażyna Chorąży, prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego przypomniał, że udział szkół   w programie „Pola Nadziei” polega na organizowaniu imprez i podejmowaniu innych działań, których celem jest zbiórka pieniędzy na hospicjum.

            Na zakończenie nabożeństwa delegacje szkół otrzymały cebulki żonkili do zasadzenia przy swoich szkołach, tak aby w nowym sezonie wiosennym można było przeprowadzać żonkilowe kwesty na rzecz stacjonarnego hospicjum. Żonkile są symbolem nadziei i walki z cierpieniem.

            Budowę bielskiego hospicjum zainicjowało Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne przy bielskiej parafii księży salwatorianów. Przedsięwzięcie jest przykładem dobrej współpracy pomiędzy Kościołami katolickim a ewangelickim. Hospicjum rozpoczęło swą działalność 3 lata temu.

            mgr Agata Kohut

             

          • Bezpieczna droga do szkoły

          •         W trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych uczniów w ramach oddziaływań profilaktycznych zaprosiliśmy 10 października do szkoły dzielnicowego p. Grzegorza Bączek, który przypomniał uczniom klas pierwszych o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. P. Bączek rozmawiał z dziećmi o prawidłowym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika, zasad poruszania się rowerem. Następnie wspólnie, teorię zamienili w praktykę. Dzieci wykazały się dużą znajomością podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzielnicowy podkreślił również, jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych oraz w przypadku poruszania się rowerem kasku.

            Na zakończenie spotkania p. Bączek pokazał uczniom naszych najmłodszych klas, w jaki sposób prawidłowo udzielić pierwszej pomocy. Przypomniał również, kogo należy zawiadomić w momencie zdarzenia się wypadku. Pogadanka miała charakter aktywny, policjant zadawał uczniom pytania dotyczące poruszanych problemów, a dzieci bardzo chętnie i z pełnym zaangażowaniem na nie odpowiadały.

            mgr Alicja Mikołajczyk

          • „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” w oddziale 2b

          •             Szkolne przygody z „Gangiem Słodziaków” rozpoczęły się we wtorek – 17 września 2019 r., kiedy uczniowie z nauczycielem wychowawcą ustalili, że środa będzie „Dniem Słodziaków” i każdy będzie mógł przynieść do szkoły swojego ulubionego Słodziaka – pluszaka. 

                        Następnego dnia, na zajęciach rozwijających zainteresowania czytelnicze, uczniowie otrzymali paczkęz listem, książk ami, pakietem informacyjno-motywacyjnym oraz maskotkami Słodziaków od fundatora konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. List adresowany do uczniów klas I – III zachęcał do udziału w II edycji konkursu edukacyjnego. Uczniowie szybko i jednogłośnie podjęli decyzję o przystąpieniu do konkursu. Już na drugi dzień ochotnicy otrzymali „Dzienniczki postępów czytania”, które w kolejnych dniach zaczęły wypełniać się kolorowymi naklejkami. 

                        W piątek, 27 września 2019 r., w ramach obchodów „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”, uczestnikami zajęć z książką w oddziale 2b byli uczniowie z oddziału 1b. Poprzez prezentację swoich umiejętności uczniowie chcieli zachęcić swoich młodszych kolegów i koleżanki do pilnego uczenia się czytania oraz do codziennych spotkań z książką. 

                        Nawiązując do „Dnia Drzewa”, który świętować będziemy 10 października 2019 r., uczniowie obu oddziałów poszli do szkolnego ogrodu, gdzie w alejce wierzb posadzili „Magiczne Drzewko Słodziaków”. Będzie ono symbolem wspólnych spotkań z książką oraz miejscem wielu ciekawych podróży w świat literatury dziecięcej.

            mgr Beata Świst

          • NARODOWE CZYTANIE Wrzesień 2019

          •      „Ile razy spojrzała w okno swej izdebki, tyle razy widzieć go mogła, jak z ogromnego komina fabryki walił siwym słupem. Nieraz nawet umyślnie odrywała od roboty stare swoje oczy, aby rzucić na niego choć jedno spojrzenie. W spojrzeniu tym była dziwna błogość i jakby pieszczota.” Od tych słów po raz drugi w Szkole Podstawowej im. Rudolfa Gila w Świętoszówce rozpoczęto akcję Narodowe Czytanie 2019 pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Uczniowie i nauczyciele mieli przyjemność wysłuchać pięknej, a zarazem wzruszającej noweli „Dym” Marii Konopnickiej.

            W ramach tegorocznej akcji zaproponowano zaprezentowanie „Nowel polskich”, w tym: „Dobra pani” Eliza Orzeszkowa, „Dym” Maria Konopnicka, „Katarynka” Bolesław Prus, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru: „Sanatorium pod Klepsydrą”) Bruno Schulz, „Orka” Władysław Stanisław Reymont, „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” Stefan Żeromski, „Sachem” Henryk Sienkiewicz, „Sawa” (z cyklu: „Pamiątki Soplicy”) Henryk Rzewuski.

            Uczestnicy naszego spotkania mogli poznać nie tylko trudne losy Marcysia i jego matki w okresie rewolucji przemysłowej, ale także poczuć bezgraniczną miłość matki do syna. Tragiczny koniec utworu wzruszył wielu uczniów.

            W roli lektorów wystąpili: nauczyciele - p. Luiza Mider i p. Tomasz Strzelec oraz uczniowie – Szymon Faruga i Aleksandra Stroka. Dzięki odpowiednim przygotowaniu akcji i niecodziennej atmosferze na długo będziemy wspominać NARODOWE CZYTANIE 2019.

             

            mgr Agnieszka Sokół