• Uroczyste zakończenie roku szkolnego

• 24 czerwca 2022 r. o godz. 9oo w Szkole Podstawowej im. Rudolfa Gila w Świętoszówce

odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022,

dla klas I-III w sali nr B 11,

dla klas IV-VIII w sali gimnastycznej.

Dla zainteresowanych:
            o godz. 800 Msza Święta w kościele pod wezwaniem
            Ducha Świętego w Świętoszówce.

Dyrektor Paweł Sowa

• INFORMACJA DOTYCZĄCA DOWOZU UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

•      Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Rudolfa Gila w Świętoszówce informuje, że wnioski na dowóz zorganizowany dla uczniów przez Urząd Gminy Jasienica w roku szkolnym 2022/2023 należy składać do Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Jasienicy w terminie do 30 czerwca 2022 roku.

W zakładce ,,O SZKOLE”/Regulaminy i programy znajduje się wniosek, zaświadczenie, zgoda rodziców, klauzula informacyjna oraz regulamin dowozu zorganizowanego przez Urząd Gminy Jasienica. Powyższe dokumenty znajdują się również w sekretariacie szkoły.

• MAGICZNY KRAKÓW

•             W dniach 14 i 15 czerwca 2022 r. uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do legendarnego Krakowa. W pierwszym dniu mieli okazję zobaczyć wspaniały świat zwierząt  w krakowskim zoo, zwiedzić niepowtarzalne Muzeum Lotnictwa Polskiego oraz nabyć trochę wiedzy w Ogrodzie Doświadczeń. W drugim dniu uczniowie podziwiali zabytki Krakowa m.in.: Wawel, Krypty, Sukiennice, rynek, kościół Mariacki. Niebywałą atrakcją było wysłuchanie hejnału z wieży mariackiej oraz moment otwierania obrazu Wita Stwosza.

Wszyscy wrócili z wycieczki zdrowi i szczęśliwi.

Agnieszka Sokół

• WYCIECZKA DO DREAM PARKU

•      1 czerwca 2022 r. dzieci z naszego oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wycieczce do „Dream Parku” w Ochabach. Zwiedzanie atrakcji dzieci rozpoczęły od podróży dookoła świata, czyli poznania znanych i nieznanych cudów naszej pięknej planety w Parku Miniatur. Co więcej „dom do góry nogami” okazał się niesamowitą zabawą, a chodzenie po suficie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Przedszkolaki zobaczyły znajdujące się w wydzielonej części parku klatki ze strusiami EMU, jeżozwierzami i ostronosami oraz serwalami. Zainteresowaniem dzieci cieszyły się również zwierzęta hodowlane: kozy, barany, alpaki, kuc i osiołek. Kolejną atrakcją był Park Dinozaurów, gdzie dzieci mogły same dzielić się swoją wiedzą o tych niezwykłych gadach. Dużą ciekawością cieszyła się również strefa „King Size Parku”, czyli miejsce gdzie znajdowały się owady w powiększeniu m.in. biedronka, jelonek rogacz, mrówka, pająk kątnik, roztocza, kleszcz czy gąsienica. Przedszkolaki zobaczyły również znajdujące się na terenie parku zwierzęta tropikalne – gady i pająki.

Później była już tylko zabawa na placu pełnym różnych zjeżdżalni, dmuchanych zamków
            i konstrukcji linowych. Śmiech, śmiech i znów zabawa. Najbardziej dzieciom przypadł do gustu Park Linowy, który okazał się świetnym wyzwaniem dla całej grupy przedszkolaków. Kolejną niespodzianką tego wyjazdu były pyszne lody, które zostały ze smakiem zjedzone. Czas spędzony w tym pełnym różnych doznań miejscu wspólnie uważamy za udany i godny polecenia.

Agata Glos

• „Dzień Mamy”

•       „Mama” - to pierwsze słowo, jakie wypowiada dziecko. Jest ono synonimem miłości, troski i zrozumienia. Jakże było nam miło, że po tak długim okresie czasu mogliśmy zaprosić nasze Mamy do szkoły, aby podziękować im i wyrazić wdzięczność, organizując „Dzień Mamy”. Z tej właśnie okazji 6 czerwca 2022 roku odbyła się uroczystość przygotowana przez uczniów oddziału Ib. Dzieci zaprezentowały inscenizację. Były wiersze, piosenki, gra na instrumentach i życzenia. Podczas występu na twarzach mam można było zauważyć dumę i uśmiech, a także łzy wzruszenia. Całusom i uściskom podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków – „Złotej rybki”- nie było końca. Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Następnie uczniowie mogli zaprezentować swoje ulubione zabawy i gry dydaktyczne. Wszyscy chętnie brali udział w konkursach, podczas których słychać było śmiech i okrzyki radości. Atmosfera tego dnia była niezwykła i niepowtarzalna.

Takie rodzinne spotkania pozwalają umacniać więzi rodzinne, uczą miłości, szacunku i przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wiadomości i umiejętności.

mgr Beata Świst