• Warsztaty świąteczne w świetlicy

•      W dniu 13.12.2022 r. zostały przeprowadzone warsztaty świąteczne przez panią Sylwię Iskrzycką Puzoń z Gminnego Ośrodka Kultury w Bierach. Pani Sylwia przygotowała mnóstwo materiałów, z których dzieci komponowały swoje świąteczne stroiki. Uczniowie wykazali się zaangażowaniem i kreatywnością, dzięki czemu stworzyli piękne ozdoby. Takie cudeńka wspaniale udekorują dom, jak i nadadzą się na prezent dla kogoś wyjątkowego. Jesteśmy przekonani, że twórczość dzieci zachwyci również Was!

Magdalena Kapias

• Kiermasz świąteczny

• Zapraszamy od 05.12.2022 roku

do Szkoły Podstawowej im. Rudolfa Gila w Świętoszówce

na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY!

Oferujemy prace wykonane przez dzieci, a cały dochód zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły.

• Akcja „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach 2022”

•      Kolejny już raz nasza szkolna społeczność zaangażowała się w akcję „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach” organizowaną przez Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie oraz Śląskie Kuratorium Oświaty. W dniach 14-30 listopada 2022r.odbyła się zbiórka darów (artykułów szkolnych i słodyczy) dla mieszkańców Kresów Wschodnich, w szczególności ogarniętej wojną Ukrainy. Nasi uczniowie i ich rodzice okazali wielkie serce - w wyniku akcji zebrano 29 gotowych paczek świątecznych, z których każda zawierała m. in.: zeszyty, kredki, plastelinę, flamastry, artykuły piśmiennicze i różnorakie słodycze. Zebrane dary zostały przekazane do punktu zbiorczego w siedzibie Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej, skąd wyruszyły już w dalszą drogę, by przynieść iskierkę świątecznej radości smutnym i potrzebującym.

Monika Smugała-Konop

• Wycieczka 3b

•      Korzystając z uroków złotej polskiej jesieni, uczniowie klasy 3b wybrali się na wyprawę w pobliski Beskid Śląski. Wyruszyliśmy z Brennej Leśnicy i po około półtoragodzinnej wędrówce, dotarliśmy na szczyt Trzy Kopce Wiślańskie. Widoki po drodze, jak i na górze zapierały dech w piersiach. Robieniom zdjęć nie było końca! W schronisku „Telesforówka” zjedliśmy pyszny obiad i po krótkim odpoczynku, znowu robiąc wiele zdjęć, schodziliśmy na dół zielonym szlakiem na dół.

Wszyscy zmęczeni i trochę umorusani z błota, wróciliśmy bardzo szczęśliwi do domów.

mgr Urszula Kasperek