• Ogólnopolski projekt edukacyjny „Podróże małe i duże - Polska”

•      W tym roku szkolnym klasy czwarte realizują na przyrodzie ogólnopolski projekt edukacyjny pod hasłem „Podróże małe i duże - Polska”. Projekt polega na pogłębianiu wiedzy z zakresu edukacji regionalnej oraz rozwijaniu aktywności twórczej i kreatywnej dziecka poprzez szereg działań. W tym semestrze uczniowie stworzyli makietę naszej miejscowości, zgłębiali historię pobliskiego zamku w Grodźcu Śląskim, wymyślali legendy o powstaniu Świętoszówki czy poznawali atrakcje turystyczne różnych zakątków Polski.

Agnieszka Nawrat

• Akcja „Książka wspiera bohatera”

•      W dniach 26.09.-07.10.2022 roku uczniowie SP w Świętoszówce wzięli udział w zbiórce starych, używanych książek w ramach akcji "Książka wspiera bohatera" organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka.Zebrane książki trafiają na kiermasze charytatywne a pieniądze z ich sprzedaży są przeznaczone na bilety do kina itp dla podopiecznych Domu Dziecka i świetlic środowiskowych z terenu powiatu bielskiego. Akcja ARKI corocznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, woluminy są rozchwytywane przez bibliofilów a nasz planeta oddycha z ulgą, że dajemy książkom drugie życie ograniczając ilość produkowanych przez nas śmieci!

Nasi uczniowie nie zawiedli i zebrano równo 200  książek, które z pewnością szybko znajdą nabywców na kiermaszach.

Opiekunami akcji byli nauczyciele:

Agnieszka Nawrat
            Monika Smugała - Konop – opiekun szkolnego wolontariatu

• Różaniec

•      Przez cały październik, kiedy w Kościele trwała modlitwa różańcowa, uczniowie naszej szkoły przynosili własnoręcznie zrobione różańce. Konkurs na najpiękniejszy z nich zakończył się w ostatnim tygodniu tego miesiąca następującymi wynikami: I miejsce zajął Kacper Kreis z klasy 2b, II miejsce Aleksandra Gamalczyk (również z 2b) oraz III Amelia Kliś (klasa 1a), którym serdecznie gratulujemy. Prace były tak piękne, że jury postanowiło wyróżnić także różaniec Martyny Kocemby z klasy 4a oraz Zuzanny Bieli z klasy 1b. Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom również dziękujemy za kreatywne pomysły, spośród których tak trudno było wyłonić te zwycięskie. Nagrody zostaną rozdane w najbliższym czasie.

Wioletta Górska