• Konkurs plastyczny dla klas 1-3 „Wiosenny pejzaż”

•     Świętując pierwszy dzień wiosny uczniowie klas 1-3 wzięli udział w wewnątrzszkolnym konkursie plastycznym pod hasłem „Pejzaż wiosenny”. Na konkurs wpłynęły piękne prace, w których uczestnicy wykazali się pomysłowością i zaprezentowali różne techniki plastyczne. Po szczegółowym obejrzeniu 30 prac jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce – Piotr Szmyd

II miejsce – Oliwier Kowalczyk

III miejsce – Kinga Burian

Wyróżnienia:

Jan Zawada

Karol Filipiak

Adam Buzek

Dagmara Donocik

Oliwia Skurzok

Julia Olszowska

Lena Gram

Przy ocenie brano pod uwagę zgodność z tematem, pomysłowość, estetykę oraz samodzielność wykonywanych prac. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Prace można podziwiać na wystawie pokonkursowej.

Ligia Korzeniowska-Mynarska
            Anna Kozerska

• Dzień Ziemi

• Dzień Ziemi nazywany także Międzynarodowym Dniem Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.

22 kwietnia w naszej szkole był dniem wyjątkowym. Nie odbyła się żadna lekcja, za to od rana wszystkie oddziały pracowały nad stworzeniem plakatów promujących ekologiczny i zdrowy tryb życia. Kolorowe i pomysłowe postery stworzyły piękną galerię na sali gimnastycznej, gdzie klasa 2b i 4b przedstawiły program artystyczny traktujący o dwóch kwietniowych akcjach: Światowym Dniu Zdrowia (07.04), którego hasło przewodnie w tym roku brzmi: „Our planet – our health” oraz Światowym Dniu Ziemi (22.04) organizowanym pod hasłem: „Zainwestuj w Ziemię”.

Po apelu wszystkie oddziały udały się pod opieką nauczycieli na spacer po Świętoszówce: zaopatrzeni w worki na śmieci i rękawiczki jednorazowe uczniowie ochoczo uprzątnęli okolicę szkoły oraz ul. Szkolną, Łaziańską, Ogrodową i Lipową. Akcja „sprzątania świata” przyniosła liczne korzyści: z przydrożnych rowów i pól zniknęło sporo zalegających po zimie śmieci a dzięki słonecznej pogodzie uczniowie i nauczyciele odbyli przyjemny spacer na świeżym powietrzu; ponadto współpracując wszyscy mogli się lepiej poznać i zintegrować z kolegami z innych klas.

Pamiętajmy, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i odpowiada za utrzymanie dobrostanu błękitnej planety – dlatego musimy troszczyć się o nią codziennie!

• Zwiedzanie Komendy Państwowej Straży Pożarnej

•      11 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy V a spędzili dzień na zwiedzaniu Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Białej. Zostaliśmy oprowadzeni po całej jednostce, uczniowie mieli okazję zobaczyć wszelakie wozy strażackie, które są przeznaczone do różnych zadań, np. wysokościowych, chemicznych, do ewakuacji poszkodowanych w pojazdach, które uległy wypadkowi. W czasie naszego pobytu w Komendzie odbywały się ćwiczenia akcji gaśniczej, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć jak to krok po kroku wygląda, łącznie z ewakuacją rannego z wysokiego bloku. Komendant straży pokazał nam również jak wygląda miejsce, gdzie strażacy ćwiczą na specjalnych urządzeniach przygotowując się do różnych sytuacji, które mogą ich spotkać w trakcie wykonywania swojej pracy. Zademonstrowano również, w jaki sposób szybko można rozwinąć, a potem zwinąć wąż gaśniczy, czego sami uczniowie również mogli spróbować i poćwiczyć. Na koniec zwiedzania Komendant udostępnił dzieciom zwiedzanie wnętrza pojazdu gaśniczego, co spotkało się z dużym entuzjazmem!

mgr Alicja Mikołajczyk

mgr Krzysztof Stanek

• Spotkanie z p. Brachaczkiem

•      8 kwietnia 2022 r. odbyła się w naszej szkole po raz kolejny pogadanka p. Ireneusza Brachaczka, w której wzięli udział uczniowie kl. V – VIII. Tematem przewodnim było: „Cyberprzemoc, czyli o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu”. Prowadzący przybliżył uczniom zjawisko cyberprzemocy, na które może być narażony każdy korzystający z komunikatorów internetowych czy forów dyskusyjnych. Uczniowie dowiedzieli się także o odpowiedzialności karnej, jaką ponosi osoba nieletnia będąca sprawcą czynu karalnego. P. Brachaczek przestrzegał przed zawieraniem nowych znajomości w sieci oraz podawaniem swoich danych osobowych. Uczniowie dowiedzieli się, co można zrobić, żeby nie zostać ofiarą cyberprzemocy, a także gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarami agresji w sieci.

Mamy nadzieję, że ta cenna „lekcja” uwrażliwiła dzieci i młodzież na specyfikę problemu Cyberprzemocy.

​​​​​​​mgr Alicja Mikołajczyk

• ŻYCZENIA WIELKANOCNE

• Zmartwychwstanie Boże to cud prawdziwy,

co niesie przebaczenie, pojednanie,

pokój i początek nowego jutra.

Niech ten święty czas

będzie źródłem natchnień

do czynienia dobra

i bycia szczodrym w miłości.

Otaczajmy bliskich i naszych gości

blaskiem miłości i życzliwości.

Niech zagości wśród nas

radość, uśmiech i pogoda ducha.

Niech połączy wszystkich przyjaźń,

a nienawiść i ciemność

pochłonie miłosierdzie i mądrość.

Triumf Boga nad złem

niech umacnia i dodaje sił,

obfituje w dary Boga, nadzieję i wiarę.

Niech Dobra Nowina zamieszka z nami na co dzień.

Radosnego Alleluja!

Z serdecznymi życzeniami