Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka przygotowane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku. 22 grudnia 2017 r. w sali gimnastycznej zebrali się uczniowie i pracownicy naszej szkoły. Społeczność szkolną powitała Pani Dyrektor Ewa Anzorge-Janeczko.
Zdolni aktorzy i wokaliści, przygotowani przez Panią Małgorzatę Pieczkę oraz Pana Pawła Sowę przypomnieli w tradycyjnych Jasełkach historię Bożego Narodzenia. W role wcielili się chętni uczniowie z oddziałów: 4a, 4b, 7a i 5a. Dekoracje i stroje były efektem współpracy pomiędzy aktorami, nauczycielami i rodzicami. Ten wspólny wysiłek się opłacił, gdyż przedstawienie bardzo się podobało i wprowadziło wszystkich w świąteczną atmosferę. Na koniec Pani Dyrektor złożyła serdeczne życzenia uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły.
To przedsięwzięcie nie tylko było okazją do pielęgnowania pięknych tradycji świątecznych, ale dało możliwość do zaprezentowania umiejętności artystycznych naszych uczniów. Przed i po Jasełkach uczniowie mieli okazję celebrować tradycje wigilijne w zespołach klasowych.
mgr Małgorzata Pieczka