W dniu 8 maja 2015r. odbył się w naszej szkole apel z okazji Międzynarodowego Dnia Książki. Uczniowie klas czwartych oraz klasy szóstej pod opieką pani Anny Olszewskiej-Droździk podali informacje, które wiążą się z tradycjami obchodów tego dnia. Młodzi aktorzy zaprezentowali krótkie przedstawienie, które miało zwrócić uwagę wszystkich na zagrożenia płynące z nadmiernego korzystania z Internetu i telewizji oraz skierować na potrzebę korzystania z książek, sięgania po nie i zachęcić do spędzania wolnego czasu na czytaniu.
Apel został wzbogacony występem uczniów z naszej szkoły należących do koła wokalno- instrumentalnego „Moderato” pod opieką pana Tomasza Polaka.
Następnie wszyscy mogli obejrzeć reportaż filmowy, przygotowany przez panią Teresę Żydek, w którym uczniowie i nauczyciele wypowiadali się na temat, czym jest dla nich książka, co ostatnio czytali i co polecają innym. Reportaż wzbudził wielkie zainteresowanie i mamy nadzieję, że przyczyni się do wzrostu czytelnictwa w naszej szkole.
mgr Anna Olszewska-Droździk

















