Dnia 20 października 2015 roku naszą szkołę odwiedzili panowie policjanci. Celem spotkania było: wzbudzanie pozytywnego stosunku do pracy policjanta, zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, uświadomienie dzieciom konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, pokazanie dzieciom, jak powinny bezpiecznie zachować się w stosunku do obcego zwierzęcia, np. psa. Panowie policjanci w sposób wyczerpujący odpowiedzieli na wszystkie pytania zadawane przez dzieci, opowiedzieli o swojej pracy oraz zademonstrowali akcesoria policyjne. Duże zainteresowanie wzbudził lizak i ochraniacze, a szczególną radość sprawiło dzieciom przymierzanie kasku policyjnego i kamizelki kuloodpornej. Na pamiątkę spotkania panowie policjanci wręczyli dzieciom odblaskowe misie, a dzieci wręczyły gościom wykonaną przez siebie laurkę. Na pożegnanie panowie policjanci włączyli światła i sygnały dźwiękowe swojego wozu patrolowego. Spotkanie, pozostanie na długo w naszej pamięci.
mgr Beata Świst
















