W dniach 24.05. - 30.05. 2026 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Rudolfa Gila w Świętoszówce już trzeci raz wzięli udział w tygodniowym wyjeździe na zieloną szkołę w Dźwirzynie, który okazał się nie tylko atrakcyjną formą wypoczynku, ale przede wszystkim wartościowym doświadczeniem edukacyjnym przygotowanym i przeprowadzonym przy współpracy z firmą SwimSport. Program pobytu został zaplanowany w taki sposób, aby wspierać realizację podstawy programowej oraz rozwój kompetencji kluczowych.
Podczas wyjazdu uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach sportowych i rekreacyjnych. Uczyli się pływać na windsurfingu, doskonalili jazdę na rowerze, pływali na deskach SUP oraz przemierzali wodne szlaki kajakami. Nie zabrakło także wspólnego ogniska, które sprzyjało integracji i budowaniu relacji. Szczególny nacisk położono na komunikację i kooperację. Wspólne aktywności, wymagały efektywnego porozumiewania się, dzielenia obowiązków oraz współpracy w grupie. Uczniowie rozwijali empatię, uczyli się słuchać innych i wspierać się nawzajem w realizacji wspólnych celów.
To było wspaniałe doświadczenie dla nas wszystkich. Zielona szkoła pokazała, że nauka poprzez działanie jest skuteczna i inspirująca.
Mamy nadzieję, że organizowane w szkole wyjazdy nadal będą ważnym elementem wspierającym rozwój młodych ludzi oraz że w przyszłych latach kolejni uczniowie będą mogli skorzystać z takiego wyjazdu.
Anna Olszewska- Droździk
Ewa Kalita