Z rodzicami śmiej się i baw, ale także zdrowo spędzaj czas!
Pod tym hasłem w dniu 21 maja 2016 r., w naszej szkole, odbył się Dzień Otwarty Szkoły. W tym roku był on połączony z obchodami „Dnia Mamy i Taty” oraz z Festynem Zdrowia, zorganizowanym w ramach ogólnopolskiej akcji „Czas na zdrowie”. Na uczniów, ich rodziców oraz przybyłych gości czekało wiele atrakcji, między innymi występy artystyczne uczniów z okazji „Dnia Mamy i Taty”. W czasie imprezy, na boisku szkolnym, rodzice z dziećmi mogli wziąć udział w różnych konkurencjach sportowych. Na wszystkich uczestników czekał przepyszny poczęstunek w kawiarence z domowymi wypiekami. Każdy oddział przygotował kiermasz, na którym można było spróbować kolorowe i pełne witamin sałatki, ciasteczka owsiane i amarantusowe, batony zbożowe, domowy chleb orkiszowy, soki ze świeżych owoców i warzyw i wiele innych pyszności przygotowanych przez uczniów wraz z rodzicami i nauczycielami. Podczas imprezy odbyła się również projekcja serii filmów „Śmietnik w mojej głowie”, dotyczących zdrowego odżywiania i zdrowego trybu życia. Gościem Dnia Otwartego była Pani Dietetyk Anna Krasuska, która wygłosiła prelekcję na temat zdrowego odżywiania dzieci i młodzieży, udzielała indywidualnych porad, a na koniec przeprowadziła dla dzieci i ich rodziców quiz o zdrowiu. Niewątpliwie był to dzień pełen atrakcji i emocji, które na długo pozostaną w pamięci uczestników.
mgr Ewa Kalita


















