• Warsztaty wspinaczkowe

•            W czwartek 28 września klasa 3b udała się do centrum wspinaczkowego „PrimaRoca” na warsztaty wspinaczkowe. Zajęcia zaczęły się oczywiście od porządnej rozgrzewki, gdyż w czasie wspinaczki używamy bardzo wielu mięśni, nawet tych głęboko ukrytych w naszym ciele.

Pomimo początkowych obaw, uczniowie coraz śmielej wybierali coraz wyższe i trudniejsze trasy. Niektórzy podjęli się wyzwania ściągnięcia ze ściany lub zawieszenia na odpowiednim karabinku pęku pluszaków.

Śmiało mogę powiedzieć, że wszyscy pokonali swoje lęki i strachy związane z wysokością i przestrzenią, ale przede wszystkim doskonale się bawili!

mgr Urszula Kasperek

• Konkurs logo szkoły rozstrzygnięty

•      Konkurs na logo Szkoły Podstawowej im. Rudolfa Gila w Świętoszówce został rozstrzygnięty. Komisja w składzie: Pan Dyrektor Szkoły Paweł Sowa, pani Agnieszka Utecht-Pasierbek, pani Klaudyna Sikorska wybrali logo opracowane przez Antoninę Niemczyk z klasy 5b. Ponadto na uwagę zasłużyła praca Martyny Baczyńskiej z klasy 6b, która zajęła II miejsce. Wyróżniono również pracę Agaty Koenig z klasy 6a i Jolanty Suchy z 8a .

Gratulujemy autorom wszystkich prac! Dziękujemy za włożony wysiłek i przemyślane propozycje. Ostatecznie praca Antoniny została przekazana firmie graficznej, która na jej podstawie opracuje wersję elektroniczną nowego logo szkoły, modyfikując wersję oryginalną tak, by była zgodna z zasadami dotyczącymi stosowania logotypów.

mgr Agnieszka Utecht-Pasierbek

• Co robimy z robotami?

•             W połowie października, uczniowie 3b, do utrwalania wiedzy z przyrody korzystali z robota – Photona. Robot przypomina wyglądem pieska i jest sterowany za pomocą aplikacji w tablecie.  A jak to było?

Najpierw z pomocą podręcznika zdobyliśmy wiedzę o warstwach lasu, potem przypominaliśmy sobie, jakie już znamy rośliny i zwierzęta, które możemy spotkać w lesie. Następnie losowaliśmy zdjęcia roślin i zwierząt, zastanawialiśmy się, w której warstwie lasu one żyją, zawieszaliśmy zdjęcie na czułkach robota i wreszcie zawoziliśmy je w odpowiednie miejsce lasu, który wyczarowała pani na podłodze naszej sali.

Na koniec trzeba było posprzątać porozkładane po sali zdjęcia i do tego również wykorzystaliśmy naszego robota. Tym razem robot zbierał na czułki kolejne zdjęcia, aż wszystkie zniknęły z podłogowego lasu.

mgr Urszula Kasperek

• SUKCES W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT

•      21.09.2022 r. odbyły się Mistrzostwa Gminy Jasienica w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt w Rudzicy. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Lena Bortliczek, Hanna Gamrot, Agata Duraj, Małgorzata Szkorupa, Agata Koenig, Laura Flos, Noemi Procner, Gabriela Bihun.

Dziewczęta wywalczyły I miejsce w gminie i awansowały do etapu powiatowego zawodów, który został zorganizowany 28.09.2022 r. w Zabrzegu. Mistrzostwach powiatu uczennice naszej szkoły uplasowały się na II miejscu, ulegając tylko drużynie z Pisarzowic. Zdobyte II miejsce pozwoliło dziewczętom przejść do etapu rejonowego, w którym 12.10.2022 r. zajęły IV miejsce i tak zakończyły rywalizację w sztafetowych biegach przełajowych.

Gratulujemy dziewczętom osiągniętego sukcesu!

mgr Krzysztof Stanek

• Gminny turniej piłki nożnej

•      11 października 2022 r. na boisku szkolnym w Rudzicy odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej. Do zawodów zgłosiło się 6 drużyn z naszej gminy oraz dwie z Jaworza. Naszą szkołę reprezentowało dziesięcioro uczniów: Lena Bortliczek, Kacper Pyka, Szymon Boryś, Szymon Faruga, Nikodem Wawrzeczko, Jakub Kleszcz, Marcel Michalak, Stefan Recman, Bartłomiej Zemlik oraz Miłosz Jurak. Nasza drużyna rozegrała trzy zaciętei i wyrównane mecze w grupie wygrywając dwa z nich i jeden przegrywając. W ostatecznym rozrachunku nie dało nam to jednak awansu do strefy pucharowej. Dziękujemy drużynie za walkę i życzymy dalszych sukcesów.

mgr Tomasz Polak