• Dzień Samorządności i Pierwszy dzień wiosny

W dniu 21.03.2024 r. w naszej szkole tradycyjnie świętowaliśmy Dzień Samorządności i Pierwszy dzień wiosny. Uczniowie i nauczyciele zebrali się w sali gimnastycznej. Każdy miał dzisiaj mieć na sobie jakiś zielony element stroju, bo w ten sposób nawiązaliśmy też do Dnia Świętego Patryka. Pan dyrektor Paweł Sowa przekazał symboliczny klucz przedstawicielom samorządu uczniowskiego. Od tej chwili zaczęła się coroczna zabawa. Uczniowie przejęli władzę nad szkołą. Na początku odbył się międzyklasowy konkurs na przebranie za panią i pana Marzannę.

• Gminny Konkurs Plastyczny

Szkoła Podstawowa im. Rudolfa Gila w Świętoszówce

serdecznie zaprasza do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym

pt.: ,,Wiersze Marii Konopnickiej– mój bohater”.

Maria Konopnicka napisała piękne wiersze dla najmłodszych. W swojej poezji odkrywa przed dziećmi świat wiejskiej przyrody, lasy, w których żyją dzikie zwierzęta. Dzieci za sprawą jej wierszy spotykają bociana, jaskółki, żaby, zające, poznają uroki czterech pór roku oraz piękno otaczającej przyrody.

• Uroczyste urodziny w szkole w Świętoszówce

Nie tylko uroczyste, ale i sędziwe, bo mowa o 1058 urodzinach Polski. Dokładnie tyle lat temu, 14 kwietnia 966 roku, książę Mieszko I przyjął chrzest i jest to symboliczna data początku naszego państwa. Nowo przyjęta wiara pozwoliła włączyć Polskę w krąg państw chrześcijańskich, cywilizowanych, a przez to ukształtować jej rozwój i kulturę na dalsze wieki jej istnienia, a u samego początku zagwarantować jedność potrzebną do przetrwania.

• Spotkanie z dietetykiem

Dnia 14 marca 2024 r. uczniowie oddziału 3b gościli na zajęciach panią Monikę – dietetyka, która podczas spotkania opowiedziała uczestnikom, w jaki sposób odżywianie, aktywność ruchowa oraz sen wpływają na zdrowie i codzienne funkcjonowanie każdego człowieka. Pani Monika tłumaczyła uczniom, dlaczego powinni ograniczać słodycze i słodkie napoje oraz zwiększyć w swojej diecie spożycie warzyw i owoców.

• Nowoczesne malowanie pisanek!

W ramach przygotowań świątecznych uczniowie z klasy 2b zbudowali z klocków LEGO WeDo2.0 urządzenie do dekorowania pisanek.To nie były zwykłe pisanki, ale takie,które powstawały dzięki programowaniu na tabletach.

Uczniowie pracowali w grupach,dzięki czemu uczyli się współpracy i komunikacji oraz mieli okazję do wspólnego rozwiązywania napotkanych problemów. Wszyscy świetnie się bawili i stworzyli barwne pisanki oraz udowodnili, że nawet najmłodsi mogą tworzyć technologie, które łączą tradycję z nowoczesnością.

• Szkolny Konkurs Szybkiego Czytania

Sztuka czytania jest jedną z podstawowych umiejętności, jaką musi opanować cywilizowany człowiek od najwcześniejszych lat swojej edukacji. Bez umiejętności czytania nie można wyobrazić sobie życia we współczesnym świecie.

13 marca2024 roku w naszej szkole odbył się „Konkurs Szybkiego Czytania”w klasach I-III. Konkurs ten miał na celu wyłonienie Mistrzów szybkiego czytania, czyli uczniów, którzy w czasie jednej minuty przeczytali bezbłędnie najwięcej wyrazów. Biegłe czytanie, opanowanie i pewność siebie, to cechy którymi mogli wykazać się zwycięzcy konkursu. W rywalizacji wzięło udział 12 uczniów klas I-III, którzy wygrali pierwszy etap zmagań w rozgrywkach oddziałowych.

Środa 24.04.2024